Juniorki starsze w półfinałach MP

W czwartej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Polski juniorek starszych do walki o dwa miejsca premiowane awansem stanęły drużyny Gola Częstochowa, Unii Opole, AZS Wrocław oraz gospodarze drużyna Rolnika Głogówek.

W pierwszym spotkaniu drużyna z ekstraklasy pokonała osłabioną (grającą cały turniej w dziesięcioosobowym składzie) drużynę pierwszoligowej Unii Opole 3:0. Drugie spotkanie to pojedynek naszych podopiecznych z odwiecznym rywalem ekipą Rolnika. Pomimo dwóch stuprocentowych sytuacji naszego zespołu ostateczny wynik spotkania brzmiał 0:0. Trzeci mecz toczony był pomiędzy zespołami z Częstochowy i Wrocławia. Nasze zawodniczki znów stworzyły sobie dogodne sytuacje lecz nie potrafiły zamienić ich na bramki. Niestety jedną z kontr w tym spotkaniu wykorzystała zawodniczka ekstraligowca i ustaliła wynik spotkania na 1:0. W spotkaniu kończącym drugą serię spotkań gospodynie pokonały Opolanki 1:0. Po dwóch seriach spotkań mieliśmy już jedną rzecz rozstrzygniętą.

Do półfinałów awansowała drużyna Wrocławia a o drugą lokatę premiowaną awansem walczyły zespoły Częstochowy i Głogówka. W przedostatnim spotkaniu naprzeciw siebie stanęły drużyny z Głogówka oraz Wrocławia. Rolnikowi do pełni szczęścia potrzebny był remis. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana o czym może świadczyć fakt iż zobaczyliśmy w niej tylko jedną bramkę. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga Wrocławianek które zdobywając trzy gole pokonały rywalki 4:0. I znów o wszystkim miał zadecydować nasz pojedynek z drużyną Opola w którym chcąc awansować dalej musieliśmy zakończyć mecz zwycięstwem. Pomimo tego iż Unitki grały w osłabieniu stworzyły bardzo ciężkie warunki do gry naszym zawodniczkom. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części gry akcję przeprowadzały biało – niebieskie. W pole karne zdecydowanie weszła Marlena Nocuń która została sfaulowana. Piłkę na 11 metrze postawiła kapitan zespołu Paulina Rokosa która pewnym strzałem pokonała bramkarkę Unii. Pomimo kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku spotkanie zakończyło się rezultatem 1:0 i do fazy półfinałowej u boku Wrocławskiego AZSu weszły zawodniczki Gola Częstochowa.

Ostateczna kolejność turnieju eliminacyjnego w Głogówku
1 miejsce: AZS Wrocław 9 pkt 8:0 (wynik bramkowy)
2 miejsce: Gol Częstochowa 4 pkt 1:1
3 miejsce: Rolnik Głogówek 4 pkt 1:4
4 miejsce: KS Unia Opole 0 pkt 0:5

Półfinały zaplanowano na dni 14 lub 15 maja br.

Źródło: gol.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *