Prestiżowe zawody juniorów rugby w Częstochowie

W sobotę (9 kwietnia) na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w rugby siedmioosobowym. Stawką tych zawodów będą cztery miejsca w czerwcowym finale.

W częstochowskim półfinale zagra dziewięć drużyn, podzielonych na trzy grupy. Zwycięzcy grup, oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca między sobą będą walczyć o zwycięstwo w częstochowskim półfinale, a także otrzymają prawo gry o medale w turnieju finałowym. Tytułu mistrza Polski bronią Czarni Pruszcz Gdański, którzy w zeszłorocznym finale pokonali AZS AWF Warszawa.

Przygotowania do turnieju pod kątem organizacyjnym trwają w naszym klubie już od kilku tygodni, a właśnie teraz wkroczyły w decydującą fazę. Chcemy, żeby te zawody wypadły jeszcze bardziej okazale niż ostatnie ligowe mecze, czy turniej „siódemek” z 2008 roku – mówi odpowiedzialny za organizację zawodów Jakub Mitek.

Nie próżnują także juniorzy, którzy choć nie będą faworytami do awansu, to na pewno ambitnie celują w miejsce w pierwszej czwórce. Mocno przepracowana zima, doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie, a także wiele meczy rozegranych w 2010 roku bez wątpienia zaprocentuje dojrzalszą grą w wykonaniu naszych zawodników.

Już dziś zapraszamy na półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w rugby siedmioosobowym w którym:
– wystąpi 9 drużyn,
– na boisku pojawi się ponad 100 zawodników,
– odbędzie się 17 meczów,
– przeprowadzony zostanie konkursie z ciekawymi nagrodami
– każdy kibic będzie miał możliwość zjeść ciepłe danie z grilla

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w rugby siedmioosobowym

Częstochowa, 9.04.2011

Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Dąbrowskiego

Z związku z wycofaniem się z turnieju drużyny Biało – Czarni Nowy Sącz zmianie uległy grupy, oraz harmonogram meczy.

Grupa A:
AZS AWF Warszawa
Czarni w Bytomiu
RC Częstochowa
Budowlani Łódź

Grupa B:
Orkan Sochaczew
Skra Warszawa
Budowlani Lublin
Pogoń Siedlce

Harmonogram turnieju:

Mecze grupowe:

11.00 AZS AWF-Łódź
11.15 Orkan-Pogoń
11.30 Czarni-Częstochowa
11.45 Skra-Lublin
12.00 Łódź-Częstochowa
12.15 Pogoń-Lublin
12.30 AZS AWF-Czarni
12.45 Orkan-Skra
13.00 Czarni-Łódź
13.15 Skra-Pogoń
13.30 Częstochowa-AZS AWF
13.45 Lublin-Orkan

Półfinały

14.30 A1-B2
14.50 A2-B1

Finały

15.10 o VII m A4-B4
15.30 o V m A3-B3
15.50 o III m przegrani z półfinałów
16.10 o I m zwycięzcy półfinałów

Sędzia główny: Ireneusz Pietrak (Sochaczew) Sędziowie turniejowi: Wiesław Piotrowicz (Lublin), Jarosław Malara (Kraków)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *