RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

W rozegranym wczoraj finale, o mistrzostwo Polski w rugby13, pewne zwycięstwo w stosunku 12-4 odnieśli nasi rugbiści nad zawodnikami RK Piast Wrocław. Mecz odbywał się na wypełnionym po brzegi stadionie miejskim we Wrocławiu. W wybornej formie był nasz skrzydłowy Andrzej Borsuk, który to zdobył wszystkie punkty dla zielono-czarnych w tym meczu i został jednogłośnie wybranym zawodnikiem meczu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla RCC. Już w 13 minucie piłkę, po składnej akcji ataku, piłkę przyłożył za linią końcową wspomniany wcześniej Borsuk, a następnie sam podwyższył. Wynik na tablicy wynosił 6:0 (w rugby13 przyłożenie jest warte 4pkt. – przyp. red.). W dalszej części pierwszej połowy przeważali nasi gracze. Jednak to w 38 minucie meczu zawodnik Wrocławian zdobył przyłożenie, po wcześniejszym przechwycie piłki. Jednak niedogodna pozycja przy linii autowej nie pozwoliła naszym przeciwnikom na skuteczne podwyższenie. Rezultat do przerwy wynosił 6:4.

Drugą połowę bardzo mocno zaczęli zawodnicy Piasta, najwidoczniej mocno zmotywowani przemową trenera Kabanosa w przerwie. Jednak, w 51 minucie błysnął geniusz Borsuka. Minął on pięciu zawodników rywali, po czym zdobył przyłożenie w międzyczasie popisując się fantastycznym saltem w przód. Podobnie jak za pierwszym razem, sam podwyższał i był to kop udany. To zdarzenie kompletnie podcięło skrzydła gospodarzom i od tej pory zaczęli znów dominować zawodnicy RCC. Jednak szczelna obrona obydwu drużyn nie pozwoliła już na zmianę wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 12:4, a nasi zawodnicy po końcowym gwizdku wpadli w szaleńczy taniec.

Zapytany po meczu przez naszego wysłannika o to co czuje w takim momencie borsuk odpowiedział – To jest, to jest piękne. Człowiek pracuje ciężko na treningach i czeka na właśnie taki moment. Naprawdę. Jestem strasznie szczęśliwy. Nie wiem co mówić. Chciałbym podziękować całej drużynie. Chłopaki! Zrobiliśmy to ku*wa! Aaaa! – po czym pobiegł dalej świętować zresztą graczy RCC.

Po meczu pojawiły się plotki, że obecni na meczu byli obserwatorzy Melbourne Storm (aktualny klubowy mistrz świata w rugby13) byli bardzo zainteresowani pozyskaniem Andrzeja. Jeśli okazałoby się to prawdą wtedy stracilibyśmy bardzo wartościowego zawodnika, ale zarazem dostali olbrzymi zastrzyk finansowy. – powiedział prezes Rugby Club Częstochowa Mateusz Nowak.

Skład RCC: Bonarski M., Majchrzak D., Cechowicz D., Skibiński M., Banaszczyk B., Zaremba M., Szkopiak G., Buldożerski M., Kembłowski P., Skibiński D., Boral M., Borsuk A., Kaczyński K.
Punkty dla RCC: Borsuk 12 (2P; 2Pd)
Frekwencja: 8.000