Regionalna Inauguracja Dni Olimpijczyka

W środę 27 kwietnia (g. 12.00) w Zespole Szkół w Truskolasach odbędzie się Regionalna Inauguracja Dni Olimpijczyka.Podczas sportowej regionalnej imprezy z udziałem władz samorządowych powiatu kłobuckiego i gminy Wręczyca Wielka oraz przedstawicieli stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie powiatu kłobuckiego młodym utalentowanym sportowcom zostaną wręczone pierwsze kółka olimpijskie.


Do Truskolasów przybędą również olimpijczycy-srebrny medalista IO w Barcelonie (1992r.) Jerzy Brzęczek, dwukrotna olimpijka Małgorzata Kapkowska-Rydz, uczestnik IO w Atenach (2004r.)-maratończyk Michał Bartoszak (UKS Biegus Wręczyca), mistrz olimpijski z Monachium (1972r.) piłkarz Zygmunt Anczok oraz dwukrotny olimpijczyk (Meksyk-1968r.-5 miejsce i Monachium-1972r.-9 miejsce), siatkarski mistrz świata (Meksyk-1974r.) Stanisław Gościniak.

W części artystycznej nawiązującej do najważniejszych wydarzeń sportowych i sportowców związanych z gminą Wręczyca Wielka zaprezentują się uczniowie Gimnazjum w Truskolasach. W części sportowej zobaczymy pokazy sztuk walki-KSW „MIX-TEAM” Wręczyca Wielka (kickboxing) i ULKS Orient Kłobuck (taekwon-do ITF) oraz siatkarski pojedynek drużyn młodzieżowych: Delicpol Norwid Częstochowa – UKS Tygrysy Krzepice II Junior.

Organizatorami posiadającej olimpijski charakter imprezy są Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Zespół Szkół w Truskolasach i ULKS Herkules Truskolasy oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *