Tylko walka o brąz

Siatkarze Tytana AZS-u Częstochowa ponownie nie wykorzystali szansy i przegrali w środę trzeci mecz z PGE Skrą Bełchatów na własnym terenie 1:3. Tym samym podopiecznym Marka Kardosa pozostaje walka o brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. MVP meczu wybrano atakującego Skry – Bartosza Kurka

Częstochowianie mieli problemy nie tylko meczowe, ale także kadrowe. Podczas rozgrzewki skręcenia kostki doznał Dawid Murek. Na stanowisku kapitana zastąpił go więc Krzysztof Gierczyński, a drugim przyjmującym w pierwszej szóstce „Akademików” był Wojciech Gradowski.

Jednakże częstochowianie rozpoczęli udanie. Wprawdzie na pierwszą przerwę techniczną w inauguracyjnym secie schodzili, przegrywając 7:8, ale następnie, m.in. dzięki skutecznym serwisom Fabiana Drzygi, zdobyli 4 punkty z rzędu. Wówczas czas dla swojego zespołu wziął trener Skry – Jacek Nawrocki. Potem bełchatowianie doznali przebudzenia i przed drugą przerwą techniczną przegrywali już tylko 14:16. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy zasłużenie zwyciężyli 25:21.

Niezwykle wórywnany przebieg miała kolejna odsłona. Praktycznie przez cały czas toczyła się walka punkt za punkt. Jednak od momentu, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 18:18, kilka punktów po skutecznych akcjach zdobyli bełchatowianie. Dzięki temu byli o krok od tryumfu w tym secie, gdyż prowadzili 24:21. „Biało-zieloni” nie dawali jednak za wygraną i wywalczyli jeszcze dwa punkty z ataku. Jednak potem w siatkę zaserwował Łukasz Wiśniewski i częstochowianie po tej partii schodzili przegrani.

W trzeciej i czwartej części gry na parkiecie brylowali przyjezdni. Jedynie na początku ostatniej partii gospodarze próbowali podjąć walkę, bowiem prowadzili 3:1. To jednak na nie wiele się zdało. Dzięki skutecznym zbiciom Bartosza Kurka i znakomitym zagrywkom Mariusza Wlazłego oba sety zakończyły się wygraną mistrzów Polski 25:18.

Tytan AZS Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 18:25)

AZS: Janeczek, Drzyzga, Gradowski, Gierczyński, Nowakowski, Wiśniewski, Dębiec (libero) oraz Hebda, Żuk, Sobala i Kolanek

Skra: Wlazły, Falasca, Antiga, Kurek, Pliński, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Woicki