Żaki kolejne oczko wyżej

W ostatnią niedzielę odbył się Memoriał ks. Mieczysława Kuznowicza w Krakowie. Nasi zawodnicy grający w kategorii „żak” zajęli tam 4. miejsce.

Przy bardzo gorącej i słonecznej pogodzie, na bocznym boisku Juvenii rozgrywali swoje mecze nasi młodzi zawodnicy, którzy zostali rozlosowani do grupy B. Wraz z nimi znaleźli się w niej żacy gospodarzy – Juvenii Kraków, a także drugi zespół Biało-Czarnych Nowy Sącz. W grupie A natomiast, boje ze sobą toczyli gracze Czarnych w Bytomiu, Nowej Huty RK i pierwszego zespołu z Nowego Sącza.

W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali zawodników Biało-Czarnych II, by w kolejnym spotkaniu ulec gospodarzom i zająć drugie miejsce w grupie. Tymczasem w grupie A pierwsze miejsce po dwóch zwycięstwach zajęli Czarni, drugie NHRK, a ostatnie Biało-Czarni I. Mecz o 3. miejsce RCC przegrał z graczami z Nowej Huty, po bardzo wyrównanym meczu. Natomiast w finale po dogrywce wygrali żacy Juvenii.

Mecze fazy grupowej:
Biało-Czarni Nowy Sącz II – RCC 3:5 (2:3)
punkty dla RCC: Klekot (2P), Stobiecki, Szczerba (2P).
Juvenia Kraków – RCC 6:3 (3:2)
punkty dla RCC: Hutny, Klekot, Szczerba.

Mecz o 3. miejsce:
RCC – Nowa Huta Rugby Klub 5:6 (2:4)
punkty dla RCC: Hutny, Jabłoński, Klekot, Popczyk, Szczerba.

Kadra RCC na ten turniej:
Michał Hutny, Maciek Jabłoński, Dawid Jakubowski, Karol Klekot, Piotrek Kuczyński, Kinga Mazur, Maks Ociepa, Daniel Popczyk (kapitan), Konrad Stobiecki, Maciek Szczerba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *