Ciężki wyjazd do Torunia

Dwutygodniowa przerwa minęła. W najbliższą niedzielę zawodnicy Włókniarza Częstochowa udadzą się do Torunia na mecz z aktualnie trzecią drużyną w tabeli – Unibaxem. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.


Nie bez powodu faworytami tego pojedynku są gospodarze. W tym sezonie podopieczni Jana Ząbika przegrali tylko jedno spotkanie. Miało to miejsce w pierwszej kolejce Speedway Ekstraligi 3 kwietnia. Wówczas pogromcą „Aniołów” okazał się Stelmet Falubaz Zielona Góra. Trzeba jednak podkreślić, iż tamtego dnia Unibax startował bez jednego swoich kluczowych jeźdźców. Mowa o Rune Holcie. Teraz torunianie nie mają żadnych luk i są zwarci i gotowi do niedzielnego meczu. Poza Holtą „biało-zieloni” z braćmi Grigorijem i Artiomem Łagutami, Danielem Nermarkiem i Rafałem Szombierskim na czele będą mieli do czynienia z innymi czołowymi żużlowcami miejscowych. Chodzi o Ryana Sullivana, Adriana Miedzińskiego, a także Chrisa Holdera. Do tego dochodzą ambitni Duńczyk Michael Jepsen Jensen oraz bracia Kamil i Emil Pulczyńscy.

Trzeba również nadmienić, iż od najbliższej kolejki zawodnicy w polskiej lidze startować już będą na nowych tłumikach. Nowe urządzenia znów wywołały sporo kontrowersji w polskim środowisku żużlowym. Jednakże tłumiki te nie powinny stanowić większej przeszkody dla jeźdźców obu zespołów. Większość kadry zarówno Włókniarza, jak i Unibaxu jeździ na tym urządzeniu w ligach zagranicznych. Poza tym na takich samych tłumikach w rozgrywkach Grand Prix startują: Artiom Łaguta, Rune Holta i Chris Holder.

W rozegranych do tej pory dwóch meczach wyjazdowych w Gorzowie i Zielonej Górze częstochowianie pokazali wolę walki i zwycięstwa. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie na MotoArenie.

Unibax Toruń
9. Chris Holder
10. Adrian Miedziński
11. Ryan Sullivan
12. Michael Jepsen Jensen
13. Rune Holta
14. Kamil Pulczyński

Włókniarz Częstochowa
1. Grigorij Łaguta
2. Artiom Łaguta
3. Rafał Szombierski
4. Peter Karlsson
5. Daniel Nermark
6. Artur Czaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *