Częstochowianie Bardzo dobrze w Lesznie

Wczoraj w Lesznie zostały rozegrane zawody z cyklu Speedway Quad. Na stadionie imienia Alfreda Smoczyka dwóch Częstochowian godnie reprezentowało nasze miasto

Zawody były rozgrywane w formie Grand Prix czyli 20 biegów w rundzie zasadniczej następnie dwa półfinały i finał. Po rundzie zasadniczej drugie miejsc zajmował Błażej Kępka, a trzeci był Łukasz Szczerba (obydwaj z Częstochowy). Do finału awansował Błażej Kępka (KW Speedway Team), w którym zajął trzecie miejsce. Po walce musiał uznać wyższość Dariusza Witkiewicza i Jacka Malepszego, czwarte miejsce tego dnia zajął Artur Marciniak. Serdecznie Gratulujemy Błażejowi trzeciego miejsca i cieszymy się że w tej dyscyplinie mamy swoich reprezentantów.

Łukasz Szczerba skomentował swój występ: Dzisiaj odpadłem w drugim półfinale. Zdobyłem w rundzie zasadniczej 12 pkt (2,2,3,2,3). Nie było tak źle, ale mogło być lepiej gdybym lepiej pojechał w półfinale. Następnym razem będzie dużo lepiej bo spróbuje jeszcze coś zrobić w quadzie żeby był jeszcze szybszy. Myślę żeby spróbować zorganizować takie zawody w Częstochowie bo jest na co popatrzeć.

Błażej Kępka: to były kolejne bardzo trudne zawody. Poziom zawodów rośnie z dnia na dzień, wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze dysponowani. Zawody rozpoczęliśmy na bardzo trudnym, przemoczonym po nocnych opadach deszczu torze. Po dwóch seriach startów nad stadionem zaświeciło słońce, tor zaczął bardzo szybko wysychać i dlatego też musieliśmy po każdym wyścigu zmieniać ustawienia quada. Jestem bardzo zadowolony że po raz kolejny stanąłem na podium. Gratulacje dla Darka Witkiewicza, Jacka Malepszego oraz Artura Marciniaka na których po raz kolejny byłem skazany w finale. Gratulacje również dla Łukasza Szczerby z Częstochowy który zaczął dogadywać się ze sprzętem i jest coraz szybszy. Swój występ dedykuje Łukaszowi Pacudowi (ATV Freesytle Rider), który z powodu kontuzji nie wystartował w Lesznie, jednocześnie życząc mu szybkiego powrotu do latania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *