Gimnazjaliści na start!

Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie w czwartek, 12 maja br., odbędą się eliminacje zawodów dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Zwycięzcy eliminacji regionalnych z 16 miast Polski będą rywalizować w finale Samsung Athletic Cup 2011, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie.

W czwartek, 12 maja br., na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbędą się eliminacje do Samsung Athletic Cup 2011, ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Młodzi sportowcy będą rywalizować w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. W ramach tegorocznej edycji zawodów Samsung Athletic Cup 2011 odbędzie się 16 eliminacji regionalnych. Zwycięzcy eliminacji automatycznie zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału zawodów, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie.

Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

Ambasadorami ósmej edycji Samsung Athletic Cup są znani, polscy lekkoatleci: Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa mistrzyni Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *