Grały drużyny Gola

Poniżej prezentujemy Państwu relację ze spotkań piłkarek Gola Częstochowa.

W pierwszym spotkaniu dzisiejszego dnia na boisku ujrzeliśmy drużyny Gola oraz Widoku Lublin. Drużyna Widoku żeby liczyć się w walce o utrzymanie pierwszoligowego bytu musiała wygrać to spotkanie. Częstochowianki natomiast to spotkanie rozgrywały o tzw. pietruszkę. Przed rozpoczęciem pojedynku nic nie wskazywało na to co ma się wydarzyć. Worek z bramkami rozwiązała w 12 minucie po ładnej indywidualnej akcji Renata Uchnast. Drugie trafienie zanotowaliśmy już pięć minut później kiedy to do bramki gości piłkę posłała Justyna Maziarz. Dwie minuty po tym trafieniu w polu karnym Widoku przytomnym umysłem wykazała się Renia która wycofując piłkę do nadbiegającej Kamili Kmiecik wypracowała trzecią bramkę dla biało – niebieskich. W 21 minucie po pomyłce Pauliny Rokosy mieliśmy wynik 3:1. W 24 minucie indywidualnym rajdem popisała się Renata Uchnast którą zawodniczki gości potrafiły zatrzymać tylko faulem. Faul ten nastąpił w polu karnym i sędzina spotkania bez wahania wskazała na „wapno”. Piłkę na 11 metrze ustawiła sama poszkodowana która pewnym strzałem podwyższyła wynik na 4:1. Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Justyna Maziarz. Wynikiem 5:1 zakończyła się pierwsza część dzisiejszego spotkania. Po zmianie stron przewaga wciąż była po stronie Częstochowianek które zdobyły jeszcze trzy trafienia i ostatecznie ustaliły wynik spotkania na 8:1. Po dzisiejszej porażce drużyna z Lublina ostatecznie żegna się z rywalizacją na pierwszoligowym froncie i w przyszłym sezonie występować będzie o klasę rozgrywkową niżej.

28.05.2011, godzina 11:00, Częstochowa

Gol Częstochowa – Widok Lublin 8:1 (5:1)

8:1 Maziarz 90’

Gol Częstochowa: Klabis, Jędrak, Maziarz, Rokosa (45’ Klyta), Sukiennik, Wolak, Matczak (45’ Nowakowska A), Uchnast, Di Giusto, Kmiecik, Jeziorska

Drugie na boisku pojawiły się nasze młodsze zawodniczki które po walce uległy swoim przeciwniczką z Zabrza 3:0. Spotkanie to nasza drużyna potraktowała jako cięższy trening przed zbliżającym się wielkimi krokami środowym turniejem półfinałowym MP U16.

Gol II Anders: Ciupa, Matczak, Nowakowska A (45’ Chwalba), Nowakowska K (45’ Klimczak), Klyta, Mysłek (45’ Królica), Sobczak, Amrozik (45’ Sulisz), Nocuń (45’ Wilk), Kott (45’ Winecka), Wróbel

żródło: gol.futbolowo.pl