Kolejny zawodnik opuszcza AZS

Po Piotrze Nowakowskim i Wojciechu Gradowskim częstochowski klub postanowił opuścić kolejny siatkarz. Libero Michał Dębiec wraca do Bydgoszczy.

Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S. A. poinformował o podpisaniu kolejnego kontraktu z zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw Delecty. Jest nim kolejny zawodnik Tytana AZS Częstochowa Michał Dębiec. Wcześniej z bydgoską Delectą kontrakt podpisał Wojciech Gradowski.

Popularny „Orzech” do Delecty wraca po rocznej przerwie. Delecta podziękowała Krzysztofowi Andrzejewskiemu za sezon i pozycja libero została otwarta. Trzy wcześniejsze sezony, które spędził w Bydgoszczy pozwoliły nabrać jego karierze tempa. Po sezonie 2008/2009 został powołany przez trenera Castellaniego do szerokiej kadry przygotowującej się do Mistrzostw Europy w Turcji. Rok później znalazł się w kadrze B, stanowiącej zaplecze kadry przygotowującej się do Mistrzostw Świata we Włoszech.

Michał Dębiec urodził się 29 marca 1984 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W Lechii stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W 2006 roku przeniósł się do Poznania, gdzie spędził jeden sezon. W kolejnych trzech, bronił barw bydgoskiej Delecty, a w minionych rozgrywkach był zawodnikiem Tytana AZS Częstochowa. Zespół z Częstochowy zakończył sezon na czwartym miejscu, a Michał Dębiec na pewno może zaliczyć go do udanych. W statystyce najlepiej przyjmujących naszej ligi, plasuje się w jej czołówce.

źródło: delectabydgoszcz.pl oraz cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *