Maciej Brymora bezkonkurencyjny

Na zalewie w Blachowni odbyły się Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego w Klasie Optymist o Puchar Trzech Jezior w Blachowni. Drużyna Zefir Drakkar z Poraja okazała się bezkonkurencyjna. Swoją mistrzowską klasę pokazał Maciej Brymora, zwyciężając we wszystkich biegach.


Organizatorem Pucharu Trzech Jezior był Harcerski Międzyszkolny Klub Żeglarski „39-er”. Sobotnie regaty zgromadziły na starcie blisko dwudziestu zawodników z powiatów myszkowskiego, częstochowskiego i kłobuckiego. Wśród nich silną ekipę wystawił nasz porajski klub Zefir Drakkar.

Punktualnie o 10.00 na maszt zwyczajowo została wciągnięta bandera Polskiego Związku Żeglarskiego. Otwarcie odbyło się z udziałem miejscowych władz samorządowych, w tym m.in. burmistrz Blachowni Anettą Ujmą. Organizatorzy regat zamówili chyba tego dnia pogodę, gdyż było słonecznie i wiał wiatr idealny do rozegrania regat. W sumie młodzi żeglarze zmagali się w siedmiu biegach, z których oceniano pięć. Zawody wygrał reprezentujący porajskiego Zefira Maciej Brymora, który zwyciężając we wszystkich biegach, z mistrzowską klasą pokonał wszystkich rywali.

Piąte miejsce zajął Jakub Zębik, a na ósmym miejscu uplasowała się Karolina Skóra, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. Ekipa z Poraja, pod dowództwem Tomasza Brymory, wróciła z tarczą i wspaniałymi pucharami, które są przypieczętowaniem sukcesów młodych adeptów żeglarstwa, startujących na co dzień w barwach klubu Zefir Drakkar z Poraja.

źródło: uporaj.pl oraz Cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *