Następne dwa „oczka”?

Po kilkutygodniowej przerwie kibice Włókniarza Częstochowa znów będą mogli emocjonować się rozgrywkami ekstraligowymi. W najbliższą niedzielę bowiem podopieczni Jarosława Dymka podejmą Betard Spartę Wrocław.

W obecnym sezonie wrocławianie potrafią zaskoczyć swoja postawą. Przykładem może być ostatni mecz z Caelum Stala Gorzów na Stadionie Olimpijskim, wygranym przez żużlowców z Dolnego Śląska 48:42.

Kogo częstochowianie mogą się najbardziej obawiać z ekipy prowadzonej przez Henryka Jaska? Przed sezonem w roli lidera Sparty wszyscy stawiali Kennetha Bjerre. Jednak w tym roku Duńczyk nie spisuje się tak jak tego oczekiwali fani. Zaskakująco dobrze natomiast prezentują się Tomasz Jędrzejak i Piotr Świderski. Obydwaj powinni stanowić siłę przyjezdnych. Kolejnym mocnym punktem zespołu powinien być jeden z najlepszych polskich juniorów – Maciej Janowski.

Liderem „Biało-zielonych” z pewnością będzie Grigorij Łaguta. Rosjanin w każdym meczu jest podporą naszej drużyny. Popularny „Grisza” wspierany będzie przez walcznych do ostatnich metrów Daniela Nermarka oraz Rafała Szombierskiego. Nie należy zapominać o Peterze Karlssonie. Szwed w ostatnim meczu w Toruniu obok Łaguty był najlepszym jeźdźcem Włókniarza. Swojego występu w Grodzie Kopernika do udanych nie zaliczy z pewnością młodszy brat Grigorija – Artiom. Miejmy jednak nadzieję, że był to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy i w niedzielnym spotkaniu pokaże na co go naprawdę stać.

Czy częstochowianom uda się wywalczyć kolejne dwa punkty? Zobaczymy. Początek o godz. 17:00.

Betard Sparta Wrocław:
1. Kenneth Bjerre
2. Adam Shields
3. Tomasz Jędrzejak
4. Dennis Andersson
5. Piotr Świderski
6. Maciej Janowski

Włókniarz Częstochowa:
9. Grigorij Łaguta
10. Artiom Łaguta
11. Rafał Szombierski
12. Peter Karlsson
13. Daniel Nermark
14. Artur Czaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *