Odwołana transmisja meczu z Zagłębiem

Transmisja telewizyjna meczu z Zagłębiem Sosnowiec została odwołana. Powodem takiej decyzji jest m.in. brak kibiców Rakowa na spotkaniu, związany z zakazem wyjazdowym dla zorganizowanych grup fanów drużyn przyjezdnych.

Mecze z Zagłębiem zawsze wzbudzały spore zainteresowanie kibiców obu drużyn. Jesienią spotkanie rozrywane w Częstochowie obserwowało pięć tysięcy fanów. Pierwotnie planowano, że mecz rewanżowy zostanie pokazany więc w lokalnym paśmie Telewizji Polskiej w Katowicach. Niestety. Transmisja nie dojdzie do skutku. – Zagłębie S.A. rezygnuje z transmisji telewizyjnej wyżej wymienionego meczu – czytamy na oficjalnej stronie Zagłębia. – Klub kieruje się nie tylko brakiem obecności kibiców gości, co w znaczący sposób może przełożyć się na frekwencję i zmniejszenie dochodów Spółki z dnia meczowego, ale także wycofaniem się części reklamodawców z finansowania kosztów transmisji telewizyjnej, po negatywnej atmosferze wokół piłki nożnej.

Przypomnijmy, iż nowa uchwała PZPN nie pozwala organizatorom spotkań wpuszczać zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych: „Uwzględniając przebieg spotkania prezesa Rady Ministrów – Pana Donalda Tuska z prezesem PZPN Grzegorzem Latą, a także prezesami klubów Ekstraklasy oraz władzami Spółki Ekstraklasa S.A. oraz działając na prośbę Komendanta Głównego Policji (sformułowaną w piśmie z 12 maja br.) Zarząd PZPN przyjmuje, że wszystkie pozostałe do rozegrania mecze o mistrzostwo ekstraklasy, I i II ligi w sezonie 2010/2011 odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych.”

źródło: www.rksrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *