Riddick Bowe rywalem Marcina Najmana?

Może to brzmieć jak dowcip z okazji 1 kwietnia lub kaczka dziennikarska. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że w sierpniu w Częstochowie odbędzie się gala boksu, na której Marcin Najman zmierzy się z legendarnym Riddickiem Bowe.

Riddick Bowe to prawdziwa legenda boksu. Był mistrz świata wagi ciężkiej zawodową karierę zakończył w 2008 roku z bilansem 43-1. Jedyną porażkę zaznał z rąk Evandera Holyfielda. Bilans starcie Bowe – Holyfield to jednak 2:1 na korzyść „Sugar Mana”. Polakom Bowe znany jest głównie z dwóch pojedynków z Andrzejem Gołotą. Dwukrotnie „Andrew” dominował w ringu i dwukrotnie był dyskwalifikowany za uderzenia poniżej pasa.

Czy obok Holyfielda i Gołoty na liście rywali Riddicka Bowe pojawi się także Marcin Najman? Niewykluczone. O takiej możliwości informuje portal BoxingNews.pl, który jest dobrze poinformowany w poczynaniach Marcina Najmana. Temat potwierdza też częstochowski pięściarz. – Rozmowy są zaawansowane. Wspólnie z Andrzejem Gmitrukiem oraz NG promotions chcemy zorganizować galę boksu w Częstochowie. Będzie tam wiele znakomitych walk. Pojedynek z Riddickiem Bowe byłby dla mnie wielkim zaszczytem – mówi Najman dla BoxingNews.pl.

Walka Najman – Bowe miałaby się odbyć 6 sierpnia w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *