UKS MOSiR Myszków w półfinale Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011

Już po raz 12. odbywa się wielki finał krajowy Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011 – jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce.

W Pucharze biorą udział chłopcy i dziewczynki w wieku od 11 do 12 lat urodzeni pomiędzy 1. stycznia 1999 a 31. grudnia 2000 roku. Turniej ma już swoją 12-letnią tradycję na świecie, będąc integralną częścią Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone Nations Cup, międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach. Co roku 2,5 mln dzieci z klubów sportowych i szkół na całym świecie uczestniczy w tym wydarzeniu. Ambasadorem i przyjacielem Danone Nations Cup jest jeden z najlepszych piłkarzy świata – Zinedine Zidane. Rozgrywki odbywają się zgodnie z regułami światowej federacji piłkarskiej – FIFA.

Rozgrywki Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011 rozpoczęły się w kwietniu
i potrwają do czerwca na terenie całego kraju. Eliminacje rozgrywane były w ośmiu województwach, w ośmiu wybranych miejscowościach.

Wysiłek trenerów Pana Bartosza Hadrycha i Pana Jacka Wosia oraz mobilizacja i solidna praca młodych piłkarzy zaowocowała, iż do rozgrywek półfinałowych zakwalifikował się także nasz Klub UKS MOSiR Myszków w składzie: Pilarski Maciej, Dworaczyk Bartosz, Czarnecki Filip, Tarszczuk Aron, Konopka Kacper, Furman Szymon, Góra Paweł, Kostrzewa Kacper, Bielawski Maciej, Krotla Wiktor, Pompa Adam, Sapkowski Mikołaj.

Półfinałowy mecz rozegrany zostanie 21 maja 2011 r. w Lublińcu z drużynami WKS Śląsk I, PTC Pabianice, MULKS, „Chrzciciel” Tychy, BBTS Podbeskidzie.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Polskę na Piłkarskim Pucharze Dzieci Danone – Danone Nations Cup 2011 rozgrywanym w Hiszpanii.

źródło: www.mosirmyszkow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *