Zamieszki na meczu czwartoligowym w Kościelcu

O – delikatnie mówiąc – braku sympatii mieszkańców Rędzin do mieszkańców Kościelca wiedzą nie tylko bezpośrednio zainteresowani. Ostatnio rędzinianie dali upust swoim emocjom i postanowili do Kościelca się wybrać.

W przerwie czwartoligowego meczu Unia Rędziny – Skra Częstochowa odbywającego się na stadionie Lotnika Kościelec rędzińscy chuligani wywiesili obraźliwe transparenty i obraźliwymi okrzykami próbowali sprowokować zgromadzonych na meczu kibiców do burdy.

Spokój był zachowany do momentu, w którym wandale wywiesili transparent z Gwiazdą Dawida i spalili klubowy szalik Lotnika. Wówczas kilkanaście osób opuściło stadion i doszło do bójki. W zbiegowisku doszło do obrzucenia się nawzajem kamieniami, popychania oraz obrzucania wyzwiskami. Policjanci zabezpieczający mecz zapobiegli dalszemu starciu, wylegitymowali ponad 20 osób biorących udział w tym czynnym zbiegowisku. W trakcie dalszych czynności ustalono a następnie przedstawiono zarzuty 17 już osobom, w wieku od 15 do 23 lat. Większość z nich to mieszkańcy Rędzin.

Za czynny udział w zbiegowisku zupełnie niezwiązanym z meczem i napaść na inne osoby grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Bezmyślność młodych ludzi na tym się jednak nie kończy. Nieświadomi prawa narazili – jakby nie patrzeć – swój klub na inne kłopoty. Używanie symboli religijnych na stadionach i innych przestrzeniach publicznych jest surowo zakazane. Unia Rędziny boryka się w tej chwili z niemałymi kłopotami, tak więc dodatkowe obciążenia z pewnością nie poprawią tej sytuacji. Oficjalnego wniosku jeszcze nie złożono, z całą pewnością jednak włodarze klubu powinni postarać się ucywilizować swoich „kibiców”.

Źródło: cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *