Zwycięstwo Rakowa nad Victorią

W niedzielę w godzinach dopołudniowych rozegrano mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Victorią. Spotkanie odbyło się na boisku sztuczną nawierzchnią przy ulicy Limanowskiego, a zostało rozegrane w ramach rozgrywek juniorów starszych .

W obu zespołach czekano na ten mecz od dawna. Jak poważnie oba zespoły traktują walkę o zwycięstwo w tej lidze, dające grę w śląskiej lidze juniorów starszych, niech świadczy fakt, że oba zespoły sięgnęły po zawodników, którzy na co dzień trenują w zespołach seniorów.

Szkoleniowiec czerwono-niebieskich miał do dyspozycji dzisiaj Dawida Świerka oraz Łukasza Kowalczyka, którzy mają za sobą występy w drugoligowych rozgrywkach. Trener drużyny z ulicy Krakowskiej powołał na ten mecz Mateusza Teodorczyka oraz Artura Pląskowskiego występujących na boiskach trzecioligowych.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do Rakowa co zostało udokumentowane dwubramkowym prowadzeniem. Druga odsłona spotkania miała bardziej wyrównany przebieg. Victoria, która nie miała nic do stracenia ruszyła zdecydowanie do przodu co mogło zaowocować przynajmniej dwoma bramkami dla podopiecznych trenera Rafała Kuczer. Jednak w ostatecznym wykończeniu akcji zabrakło zimnej krwi. Mimo wygranego spotkania to zespół Victorii jest bliżej awansu. Oba zespoły „szły łeb w łeb” jednak ubiegłotygodniowa wpadka Rakowa w Lisowie spowodowała, że to drużyna Victorii ma dwa punkty przewagi.

15.05.2011,godzina 10.00,Częstochowa-(sztuczne boisko MOSIR ulica Limanowskiego)

Raków Częstochowa-Victoria Częstochowa 5:1 (2:0)

1:0 Łukasz Buczkowski 25`
2:0 Dawid Świerk 42`
3:0 Dawid Świerk (karny) 48`
3:1 Norbert Gomułka 52`
4:1 Oskar Czyż 72`
5:1 Łukasz Kowalczyk (głową) 90`

Sędziował: Konrad Sierociński (Częstochowa). Widzów:50

Raków Częstochowa: 1.Maciej Janta, 4.Karol Krajza, 15.Damian Borek, 3.Paweł Walasek, 6.Mateusz Jabłko, 18.Łukasz Buczkowski (85` 11.Mateusz Porębiński), 13.Przemysław Mońka kpt. (82` 14.Radosław Karasiński), 17.Łukasz Kowalczyk, 10.Dawid Świerk, 8.Patryk Kozierkiewicz (70` 7.Dawid Jasiurski), Oskar Czyż (88` 2.Daniel Kubiak)

Rezerwowi: 12.Bartosz Borek, 16.Dawid Jelonek, 5.Oskar Wyrzykowski

Trener: Dawid Krzętowski

Victoria Częstochowa: 1.Konrad Chalemski, 13.Sebastian Grzybek, 6.Maksymilian Wójcik, 16.Rafał Widziewicz (90` 3.Damian Pietrusiewicz), 9.Michał Mizgała (46` 2.Damian Kałuziński), 10.Mateusz Teodorczyk, 18.Artur Pląskowski, 8.Daniel Di Giusto, 14.Dominik Samborski kpt., 11.Łukasz Ciecierski, 9.Łukasz Śliwiakowski (46` 17.Norbert Gomułka)

Rezerwowi: 12.Krystian Podolańczyk, 15.Dawid Szematowicz, 19.Aleksander Hudy, Michał Wiśniewski

Trener: Rafał Kuczera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *