Adidas Football Challenge 2011

Wrocławski Kompleks Piłkarski „Oława” gościł w sobotę i niedzielę młodych uczestników ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Adidas Football Challenge 2011. W turnieju wzięli udział młodzi zawodnicy Akademii Piłki Nożnej Częstochowa. APN wystąpił w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 9 i do 11 lat.

Obydwie drużyny zakończyły pojedynki grupowe z kompletem punktów przechodząc do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie.

Drużyna APN Częstochowa U-11 pokonała FC Wrocław Academy 3 : 1, Rataje Dobroczyce 3 : 0 (wo.) oraz innego reprezentanta naszego regionu Znicz Kłobuck 4 : 1. W meczu ćwierćfinałowym APN zmierzył się ze Śląskiem Wrocław I i niestety uległ wrocławianom 0 : 4 kończąc na tym etapie udział w turnieju. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na miejscach 5 – 8.

Znacznie lepiej udał się występ młodszych zawodników APN rywalizującym w kategorii wiekowej do lat 9. W meczach grupowych pokonali Śląsk Wrocław II 5 : 1, Trik Sołtysice 8 : 0, Football Academy Chróścice 6 :0.

W meczu ćwierćfinałowym APN pokonał OKS Eurotalent Brzeg 8 : 1 i przyszło mu się zmierzyć w meczu półfinałowym z pierwszą drużyną Śląska Wrocław. Mecz w normalnym czasie zakończył się remisem 2 : 2 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się jednak zawodnicy Śląska Wrocław pokonując APN 3 :2 i awansując do finały.

W meczu o 3 miejsce APN ponownie spotkał się ze Śląskiem Wrocław II i rozstrzygnął tę rywalizację na swoją korzyść pokonując Wrocławian 3 : 0. Zwycięstwo to jest podwójnie cenne, ponieważ oprócz miejsca na podium we wrocławskim turnieju Adidas Football Challenge 2011, dało zawodnikom APN’u z rocznika 2002 i 2003 awans do ogólnopolskiego finału turnieju, który odbędzie się 18 czerwca w Warszawie.

APN Częstochowa reprezentowali następujący zawodnicy:
Drużyna U 9:
Szymon Całus, Marcel Zgrzebny, Marcel Binek, Przemysław Wojtania, Maksymilian Wrześniewski, Kacper Gzieło, Nikodem Binek, Sebastian Rydz.

Drużyna U 11: Artur Kowalczyk, Filip Dyderski, Kacper Zawada, Bartosz Hacaś, Dawid Wolny, Szymon Jurecki, Piotr Wozowicz, Juliusz Molis, Jędrzej Kubiś, Daniel Małek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *