Co słychać w Rakowie?

Poniżej prezentujemy Państwu podsumowanie kilku ostatnich dni co się działo w klubie z ulicy Limanowskiego oraz próbujemy przewidzieć co się wydarzy.


W ostatnich dniach piłkarze czerwono-niebieskich Piotr Mastalerz , Maciej Gajos, Łukasz Kowalczyk , Miłosz Kulawiak , Mateusz Górecki , Adam Łysek , Marcin Czerwiński oraz Adrian Pluta przedłużyli kontrakty o kolejny rok lub jak w niektórych wypadkach na kolejne sezony.

Dla wszystkich sporym zaskoczeniem na pewno było odejście do drużyny młodej ekstraklasy Legii Warszawa, Dawida Świerka, oraz rozstanie się z Piotrem Ceglarzem, który po okresie wypożyczenia wrócił do swojego macierzystego klubu Rekord Bielsko-Biała.

Kolejną sensacyjną wiadomością jaka nas obiegła jest pojawienie się na testach w Koronie Kielce, Artura Lenartowskiego, który oprócz treningów przechodzi szereg badań wytrzymałościowo-szybkościowych oraz medycznych , już wkrótce rozstrzygną się losy popularnego „Kaki” który miał również zapytania z takich klubów jak Chojniczanka Chojnice , Miedź Legnica czy Ruch Radzionków.

Nie wyjaśniona jest również dalsza przyszłość Łukasza Brondela, który powraca po okresie leczenia kontuzji i jak donoszą media menadżer zawodnika poszukuje reprezentantowi Polski w kategorii młodzieżowej innego klubu.

Trener Jerzy Brzęczek termin pierwszego treningu wyznaczył na niedzielę 26 czerwca na godzinę 10.30 , a to oznacza koniec laby dla zawodników którzy miejmy nadzieję zdążyli odpocząć i naładować akumulatory przed ciężkim sezonem.

Na pierwszym treningu inaugurującym przygotowania należy się spodziewać nowych twarzy , jak donoszą lokalne media działacze Rakowa wyrażają zainteresowanie Jackiem Rokosą ze Skry Częstochowa , Mateuszem Kyziołem i Marcinem Kurpiosem obaj z KS-u Włodara Częstochowa , Rafałem Czerwińskim z LKS-u Kamienica Polska , czy królem strzelców trzeciej ligi śląsko-opolskiej Piotrem Prusko z MKS Myszków.

Po okresie wypożyczenia do Skry Częstochowa na Limanowskiego powróci prawdopodobnie Patryk Nogal. W poniedziałek 27 lipca drużyna przejdzie testy wytrzymałościowo-szybkościowe co już stało się tradycją w przerwach przeznaczonych na przygotowania.

Na pewno ciekawym dniem będzie dzień 30 czerwiec kiedy to odbędzie się Walne zebranie członków klubu KS Raków Częstochowa na którym zapadną wiążące decyzje dla dalszych losów klubu , wszystko na to wskazuje że klub zostanie przekształcony w sportową spółkę akcyjną w której znajdą się inwestorzy którzy wyrażają zainteresowanie .

Nowi ludzie którzy zdecydowali się wspierać Raków oraz strategiczny sponsor z którym działacze klubowi prowadzą rozmowy są na razie owiane tajemnicą.Większość kibiców już nie może się doczekać zaplanowanej na dzień 17 lipca w Amfiteatrze na Promenadzie pierwszej w historii klubu prezentacji drużyny która ma się zaprezentować kibicom w nowych strojach w jakich w nowym sezonie przyjdzie piłkarzom walczyć o punkty.

Duża rzesza kibiców nie może się doczekać hucznego świętowania jubileuszu 90-lecia klubu na którym dojdzie do meczu towarzyskiego z czołową drużyną polskiej ekstraklasy , wkrótce pojawią się szczegóły tego wydarzenia.Wkrótce poznamy również terminarz oraz zasady nowego sezonu które są nie do końca znane oraz w jakiej formule będą się toczyć rozgrywki oraz zostaną rozlosowane pary piłkarskiego Pucharu Polski.

26 czerwca (niedziela)-początek przygotowań do nowego sezonu -godzina 10.30

27 czerwca (poniedziałek)-testy wytrzymałościowo-szybkościowe

29. czerwca (środa) – Polonia Bytom (Częstochowa)-godzina 11.00

30 czerwca (czwartek)-Walne zebranie członków klubu

5. lipca (wtorek) – Ruch Chorzów (Wisła)

9. lipca (sobota) – Ruch Radzionków (Radzionków)

13. lipca (środa) – MKS Kluczbork (Częstochowa)

16. lipca (sobota) – LZS Leśnica (Częstochowa)

17 lipca (niedziela)-prezentacja drużyny Rakowa Częstochowa przed nowym sezonem

20 lipca (środa) -runda wstępna Piłkarskiego Pucharu Polski

23 lipca-początek nowego sezonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *