Finały MP U19 za nami

Młode piłkarki Gola Częstochowa w miniony weekend grały w finale Mistrzostw Polski do lat 19. Zawody rozegrano w Kluczborku.

Nasze podopieczne w tym turnieju walczyły o miejsca 5-8 gdyż w turnieju półfinałowym musiały uznać wyższość zawodniczek kilkukrotnego Mistrza Polski Medyka Konin.

W pierwszym turniejowym dniu (sobota 18.06) przyszło nam się zmierzyć z drużynami LUKS Sportowa Czwórka Radom oraz KKP MAX – Sprint Bydgoszcz. W obu przypadkach górą były zawodniczki przeciwne które pokonały nas kolejno 0:1 oraz 0:3. Naszym zawodniczką nie można odmówić ambicji i woli walki która w szczególności w pojedynku z Bydgoszczankami kosztowała nas dużo urazów oraz drobnych kontuzji. W drugim dniu imprezy do rozegrania mieliśmy trzecie i zarazem ostatnie spotkanie na tej imprezie. W pojedynku tym naszym rywalem była zaprzyjaźniona z nami drużyna Wandy Kraków. Biało – niebieskie aby zająć siódme miejsce w tabeli musiały pokonać drużynę ze stolicy województwa małopolskiego. Spotkanie to było dość wyrównane. Na początku drugiej odsłony ładnym rajdem popisała się zawodniczka z Krakowa która w końcowej fazie akcji posłała piłkę koło bezradnej w tym wypadku Klaudii Ciupy. Czterdziesta piąta minuta tego spotkania należała do naszych zawodniczek które zaczęły dominować w spotkaniu i zdobyły wyrównujące trafienie. Do końca spotkania zostawało jeszcze 15 minut (mecze trwały 2×30 min) i wydawało się że cel zostanie osiągnięty i nasze podopieczne zanotują 3 punkty na zakończenie imprezy. Niestety pomimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i nasz zespół zdobywając tylko jeden punkty zajął ostatecznie ostatnie miejsce w tabeli.

W drużynie Gola na boisku zaprezentowały się:

Klaudia Ciupa, Kinga Figuła – Paulina Rokosa, Wioletta Juszczyk, Anna Kott, Karolina Nowakowska, Monika Wieczorek, Martyna Jeziorska, Justyna Matyja, Sylwia Amrozik, Marlena Nocuń, Patrycja Bawor

Wyniki Grupa B (o miejsca 5-8)

KS Wanda Kraków – KKP MAX-Sprint Bydgoszcz 4:4
UKS Gol Częstochowa – LUKS Sportowa Czwórka Radom 0:1
KKP MAX-Sprint Bydgoszcz – UKS Gol Częstochowa 3:0
KS Wanda Kraków – LUKS Sportowa Czwórka Radom 1:2
UKS Sportowa Czwórka Radom – KKP MAX-Sprint Bydgoszcz 0-0
KS Wanda Kraków – UKS Gol Częstochowa 1-1


Wyniki Grupa A (o miejsca 1-4)

KS AZS Wrocław – KS Sztorm Gdynia 0:0
Medyk Franspol Konin – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:1
KS Sztorm Gdynia – ZSGE Medyk Franspol Konin 1:1
KS AZS Wrocław – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:3
KS AZS Wrocław – Medyk Franspol Konin 0-4
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – KS Sztorm Gdynia 1-1

Ostateczna kolejność zawodów o Mistrzostwo Polski U19

1. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
2. Medyk Franspol Konin
3. KS Sztorm Gdynia
4. KS AZS Wrocław
5. UKS Sportowa Czwórka Radom
6. KKP MAX-Sprint Bydgoszcz
7. KS Wanda Kraków
8. UKS Gol Częstochowa

Po raz pierwszy od kilku lat Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej nie zostało wywalczone przez reprezentantki drużyny z Konina.

źródło: gol.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *