„Moim największym osiągnięciem sportowym był tytuł Mistrza Europy w Kick-Boxingu”

Poniżej prezentujemy krótki wywiad z Łukaszem Wabnicem organizatorem zbliżającej się Charytatywnej Gali Sportów Walki.

Jak zrodził się pomysł organizacji gali sportów walki?

Początkowa ta gala miała być organizowana dla mojego sąsiada chorego na białaczkę. Chciałem mu pomóc finansowo w walce z chorobą przez zbiórkę pieniędzy na takiej imprezie. Lecz niestety nie dożył do tego dnia. W poszukiwaniu osoby, która ma krytyczny problem zdrowotny i potrzebuje pieniędzy na leczenie udałem się do szpitala i tam polecono mi Krzysia Pytla – 3 letniego chłopca, który miał usuniętego guza nerki wraz z nerką i uszczerbek zdrowotny stale go dręczy, wciąż się leczy chemioterapią.

Jakie czekają nas atrakcjach?

Wiele ciekawych walk w różnych formułach: w boksie, w Kick-boxing’u oraz
w MMA. W trakcie Charytatywnej Gali Sportów Walki zobaczymy również pokaz break Dance w wykonaniu grupy Snake Dance oraz prezentacja szkoły tańca Impact. To wszystko, aby pomóc małemu Krzysiowi.

Proszę opowiedzieć naszym czytelnikom coś więcej o sobie,odnosił Pan także sukcesy sportowe?

Moim największym osiągnięciem sportowym był tytuł Mistrza Europy w Kick-Boxingu. Obecnie jestem trenerem w Klubie Sportów Walki START w sekcji dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat.

Proszę w kilku słowach zaprosić wszystkich na zbliżającą się galę.

Wszystkich chętnych do pomocy oraz żądnych emocji podczas konfrontacji zawodników częstochowskich serdecznie zapraszam na Charytatywną Galę Sportów Walki, która odbędzie się 11.06.2011 w SP 53 przy ul. Orkana o godzinie 18.00. Wstęp jedyne 10 zł.

Aktualna lista aukcji charytatywnych

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Paweł Tyszkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *