Puchar Polski: Raków czeka na rywala

Garbarnia Kraków, Przebój Wolbrom, Limanovia Limanowa lub Unia Tarnów. Ktoś z tej czwórki będzie rywalem Rakowa Częstochowa w I turze rundy wstępnej Pucharu Polski.

W środę PZPN dokonał losowania 26 par I rundy wstępnej Pucharu Polski. Los skojarzył Raków Częstochowa ze zwycięzcą rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W tej chwili pary półfinałowe tworzą Garbarnia Kraków z Przebojem Wolbrom i Limanovia Limanowa z Unią Tarnów.

Garbarnia to świeżo upieczony beniaminek II ligi i w przyszłym sezonie zagra w grupie wschodniej. Przebój Wolbrom w pierwszym sezonie po spadku do III ligi zajął 11. miejsce. Lepiej poradziła sobie Unia Tarnów, która grupę małopolsko-świętokrzyską ukończyła zajmując 3. lokatę. W przyszłym sezonie w III lidze występować będzie także Limanovia, która wygrała rozgrywki małopolskiej IV ligi.

Finał małopolskich rozgrywek odbędzie się 3 lipca. Runda wstępna rozegrana zostanie 20 lipca. Raków ten mecz rozegra na wyjeździe. W przypadku awansu w kolejnej rundzie podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają ze zwycięzcą z meczu Motor Lublin – zwycięstwa rozgrywek Podkarpackiego ZPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *