Rekordowy Weekend Quadowy już wkrótce

Masz quada i chciałbyś (lub chciałabyś) zapisać się w annałach historii? Nic prostszego – 18 czerwca przyjedź do Częstochowy, by wziąć udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w liczbie zgromadzonych czterokołowców. Okazją do spotkania się wszystkich quadowców w Polsce są 10. urodziny Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska.


Patronat nad Zlotem objął Prezydent Miasta Częstochowy oraz
Wójt Gminy Janów

Celem Zlotu jest:
● Propagowanie wiedzy na temat czterokołowców, sportu, turystyki, rekreacji i Stowarzyszenia
● Edukacja i szkolenia w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu i turystyki na czterokołowcach
● Działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
● Rozwijanie wśród osób uprawiających sport i turystykę na pojazdach czterokołowych kultury jazdy i zasad ekologii

Zlot rozpocznie się 18 czerwca o godzinie 10 na terenie parkingu obok klasztoru na Jasnej Górze (wjazd od ul. Wyszyńskiego). Odprawa administracyjna będzie zarazem próbą pobicia rekordu Guinnessa w liczbie zgromadzonych w jednym miejscu czterokołowców. Spotkanie upamiętni wspólne zdjęcie wszystkich uczestników. O godzinie 14 na Błoniach Jasnej Góry odbędzie się msza święta, na którą zaproszeni są wszyscy quadowcy. Dwie godziny później pojazdy wyruszą pod eskortą policji na uroczystą paradę ulicami Częstochowy – będzie to zrazem kolejna próba bicia rekordu Guinnessa. Tym razem celem jest zorganizowanie największej Parady Quadów. Metą wyznaczonej trasy będzie Tor Off-Roadowy P.T.A. Event Service w Biskupicach – 34-hektarowy ogród rajski dla czterokołowców utworzony na terenach nieczynnej kopalni piasku. Wieczorem będą miały na nim miejsce m.in. prezentacje nowych pojazdów i akcesoriów ATV, szkolenia GPS. Gwiazdą estrady będzie zespół Kuśka Brothers, który da koncert rozpoczynający nocną biesiadę przy ognisku i muzyce. Kto chce, może świętować okrągłe urodziny ATV Polska do białego rana!
Quadowcy słyną z dobrego serca. Wiele akcji charytatywnych, w których uczestniczą miłośnicy quadów w ramach projektu ATV Polska Quadowcy Dobrej Woli jest tego najlepszy dowodem. Zlot ATV Polska będzie kolejną okazją, by o tym przypomnieć. ATV Polska wraz z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym, w czasie Pikniku na torze Off roadowym P.T.A. w Biskupicach k/Częstochowy, przeprowadzi aukcję charytatywną, z której środki zostaną przekazane na cele rehabilitacyjne dla Kamila Zarzyckiego – 18.letniego chłopaka, który jest sparaliżowany, a doskonalą formą rehabilitacji okazała się jazda na dostosowanym dla jego potrzeb quadzie. Kamil pojawi się na Zlocie na zaproszenie jednego z Quadowców Dobrej Woli. My też możemy coś dla niego zrobić, biorąc udział w licytacji.

W nocy warto zaznać nieco snu i odpoczynku, bowiem następnego dnia, 19 czerwca, na terenie Toru Off-Roadowego w Biskupicach na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: konkursy, zabawy i testy. Znów będzie okazja podziwiać eksponaty zgromadzone na stoiskach wystawienniczych, obejrzeć multimedialne prezentacje, jak i przeszkolić się z obsługi GPS-u. Chętni będą mogli również skorzystać z gościnności życzliwej quadowcom gminy Janów i na zaproszenie wójta tej gminy wybrać się, pod okiem takich utytułowanych zawodników, jak Jacek Bujański Mr Quad, Paweł Deżakowski, Roman Eliasz, Krzysztof Kretkiewicz, Michał Trafiałek, Jarek Witas, Marek Wróbel oraz grupy Quadimodo Racing Team, na piaski niedalekiej Pustyni Siedleckiej,aby podszkolić swoje umiejętności i poczuć się niemal, jak w Afryce.

O godzinie 17 wysłuchamy koncertu klimatycznego zespołu Zegarmistrz Czasu. O 18 zostaną rozdane nagrody, a uczestnicy zlotu zaczną rozjeżdżać się do domów. Na pewno w znakomitym humorze!

zródło:/www.atvpolska.pl
● Promocja regionu
● Uroczyste obchody 10. jubileuszu Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *