Saints Częstochowa vs. Gliwice Lions!

W sobotę 11 czerwca o godzinie 17:00 na miejskim stadionie „Raków” przy ul. Limanowskiego w drugiej serii spotkań Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego zmierzą się Saints Częstochowa i Lions Gliwice.

Częstochowianie w pierwszej kolejce musieli uznać wyższość ”Skał” z Radomia przegrywając 6:22, Lwy natomiast rozgromiły Kraków Knights 40:6.

Zespół z Gliwic, który debiutował w PLFA w 2009 roku, przyjeżdża do nas niewątpliwie w roli faworyta. To ich trzeci sezon w lidze mają zatem duże doświadczenie, do tego należy dodać szeroką kadrę i pierwszoligowe aspiracje- mówi Jacek Wróblewski RB(biegacz) Świętych.

Wynik ich pierwszego meczu zdaje się potwierdzać, że Lwy w tym roku walczyć będą o awans do PLFA I. Jeśli chodzi o ich grę to imponują zgraniem, prezentują futbol dojrzały oparty głównie na akcjach biegowych. Rok temu w sparingu przegraliśmy z nimi wysoko 43:0, teraz liczymy na dużo korzystniejszy rezultat no i pierwsze punkty zdobyte przed własną publicznością- dodaje Piotr Mróz manager Saints Częstochowa.

”Święci” swoją przygodę z futbolem dopiero zaczynają, to ich pierwszy sezon w PLFA a sobotni mecz będzie pierwszym występem o punkty w Częstochowie. Mówi Michał Chochliński QB(rozgrywający) – liczymy na dobrą grę szczególnie w ataku, skorygowaliśmy liczne błędy jakie popełnialiśmy w Radomiu i choć wszystko przemawia za zespołem z Gliwic to zapewniam że tanio skóry nie sprzedamy.

Częstochowska drużyna ma za sobą ciężki okres przygotowań taktycznych i kondycyjnych,
który liczymy zacznie procentować już w najbliższym meczu. Kluczem do zwycięstwa dla nas ma być nowa urozmaicona gra w ataku i wzmocniona defensywa

Czy Święci obronią Częstochowę przed Lwami z Gliwic?! Przekonaj się na własne oczy!
Zapraszamy wszystkich na pierwszy ligowy mecz futbolu amerykańskiego w Częstochowie. Wasz doping będzie dla nas bezcennym wsparciem.

Bilety można nabyć:
CarpeDiem Klub, Al. NMP 29
Hormon Cafe, Al. Wolności 2
Klub Zero, Al. Niepodległości 11
Cafe Skrzynka, Ul. Dąbrowskiego 1
Lucky Saloon, (BC) Wały Dwernickiego
HEROS, Al. Wolności 4
Scout Fitness Club, Ul. Drogowców 12

www.saintsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *