Włókniarz jedzie do Rzeszowa

W najbliższą niedzielę żużlowcy Włókniarza Częstochowa zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą PGE Marmą. Faworytem na pewno będą gospodarze, jednak częstochowianie zapowiadają walkę o cenne punkty.

W niedzielę w Rzeszowie obowiązywać będzie zasada „zwycięzca zgarnia wszystko”, bowiem walka toczy się o sześć punktów (w pierwszym spotkaniu Włókniarz wygrał 47:43). Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli zaledwie jeden punkt. Zwycięzca zbliży się do fazy play off, natomiast przegrany zakotwiczy na dnie tabeli.

Rzeszowianie posiadają atut własnego toru, na którym praktycznie nie do pokonania jest Jason Crump. Po kontuzji do składu wraca Rafał Okoniewski, który w ubiegłym tygodniu w Tarnowie był jednym z lepszych zawodników Marmy. W tym samym spotkaniu kompletnie zawiedli Lee Richardson i Chris Harris. Po stronie częstochowian, jak zwykle zresztą, bardzo dużo będzie zależało od postawy pogubionego ostatnio Rafała Szombierskiego i Petera Karlsson.

O tym kto w tym pojedynku okaże się lepszy i zgarnie całą pulę przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów

9. Lee Richardson
10. Maciej Kuciapa
11. Rafał Okoniewski
12. Chris Harris
13. Jason Crump
14. Dawid Lampart

Włókniarz Częstochowa

1. Grigorij Łaguta
2. Artiom Łaguta
3. Peter Karlsson
4. Rafał Szombierski
5. Daniel Nermark
6. Artur Czaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *