Wojownicy w Częstochowie

W sobotę, 25 czerwca o godzinie 16:00, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego 58/64 w Częstochowie, Saint Częstochowa podejmą Warriors Zabrze w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II.

Choć to już trzecia kolejka ligowa, to jednak ze względu na wycofanie się z rozgrywek przed sezonem zespołu z Kielc, Częstochowianie na koncie mają rozegrane dwa spotkania a Zabrzanie tylko jedno. Gospodarze przystępują do tego meczu z bilansem 0-2 (porażka wyjazdowa z Radom Rocks 6:22 i domowa z Gliwice Lions 3:39), goście natomiast przed własną publicznością pokonali Tychy Falcons 25:10 (drugiego obok Saint beniaminka w grupie południowej PLFA 2).

”Wojownicy” w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego występują od 2009 roku. Na swoim koncie mają więcej porażek niż zwycięstw (bilans 2-11), mimo to przeciwnika nie można lekceważyć. To doświadczona drużyna, która pod czujnym okiem trenera Wojciecha Grzybka poczyniła duże postępy, co widać było w pierwszym meczu rozegranym w Zabrzu. Zespół Warriors nie kryje, że mierzy w podium grupy południowej i by zbliżyć się do tego celu musi za wszelką cenę wywieźć z Częstochowy zwycięstwo.

”Święci” borykają się natomiast z problemami kadrowymi. W sobotnim meczu na boisku zabraknie, aż trzech podstawowych zawodników formacji defensywnej co nie napawa optymizmem. Przeciwnik wydaje się jednak być w zasięgu naszej drużyny, potrzebna jest koncentracja, pełna mobilizacja i wyeliminowanie własnych błędów. Z meczu na mecz przybywa zawodnikom ogrania i pewności siebie, ale rola beniaminka do łatwych nie należy. Saints ponadto ciągle poszukują sponsora, który wesprze ich w licznych wydatkach jakie wiążą się z występami w lidze „na razie wszystkie koszta zawodnicy pokrywają z własnej kieszeni, dla osób pracujących nie jest to może duży wydatek, ale większość naszej drużyny stanowią ludzie młodz:i uczniowie i studenci a tu z gotówką bywa różnie” dodaje Prezes Piotr Mróz. Na całe szczęści eo wyniku meczu Saint – Warriors nie zdecyduje budżet a zawodnicy na murawie i jak zapewnia Tomasz Wróblewski QB zespołu „ z Warriorsami zagramy dużo odważniej niż w poprzedniej kolejce,. Mamy przygotowane kilka zagrywek specjalnie pod ten zespół, wierzymy że w końcu wygramyy przed własną publicznością”.

Czy Święci odniosą pierwsze domowe zwycięstwo i pokrzyżują plany Wojowników?
Nie może Cię zabraknąć na Stadionie Lekkoatletycznym w sobotę 25 czerwca o 16.00.
Bądź z nami! Zarazimy Cię futbolem!

źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *