Raków wykonał plan

Pierwsze zwycięstwo na inaugurację nowego sezonu 2011/2012 odnieśli piłkarze częstochowskiego Rakowa. Przed własną publicznością pokonali absolutnego debiutanta na drugoligowym szczeblu, MKS Drutex-Bytovię Bytów.

Samo spotkanie było dobrym widowiskiem w którym widoczne było drugoligowe doświadczenie po stronie gospodarzy.Przyjezdni natomiast swoją ambicją próbowalidorównać kroku dobrze grającym częstochowianom. W wyjściowej „11” trener Jerzy Brzęczek desygnował do gry nowo pozyskanych tego lata: Rafała Czerwińskiego, Mateusza Kyzioła oraz Mateusza Orzechowskiego.

Pierwszy gol dla Rakowa w nowym sezonie był autorstwa Łukasza Kmiecia. Piłka po uderzeniu tego gracza w 7 minucie znalazła drogę do bramki przyjezdnych.

Warto odnotować, że goście pierwszy strzał na bramkę Kosa oddali dopiero w 41 minucie!

W drugiej odsłonie przyjedni jakby „ochłonięci” drugoligowym debiutem ruszyli zdecydowaniej do ataków na bramkę Rakowa. W 51 minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili przyjezdni, jednak uderzenie Pięty bez najmniejszych problemów wybronił bramkarz Rakowa.

W 66 minucie wszystkie trybuny na chwilę zamarły. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, łokciem w tył głowy został uderzony kapitan Rakowa, Paweł Kowalczyk i musiał zostać przeniesiony za bramkę i tam był opatrywany przez sanitariuszy i lekarza. Jak się okazało doznał On wstrząśnienia rdzenia kręgowego i przewieziony został po zakończeniu spotkania do Szpitala na Parkitkę na szczegółowe badania.

W 70 minucie częstochowianie, jak się później okazało ustalili wynik spotkania. W bytowskim polu karnym „sprowadzony do parteru” przez jednego z defensorów przyjezdnych został szarżujący na bramkę Kyzioł.

Bliski całej sytuacji był arbiter z Wrocławia, który bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Hyra, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Przyjezdmi mogli zmniejszyć rozmiary porażki, jednak w czwartej minucie doliczonego czasu rzutu karnego nie wykorzystał Pięta. Jego uderzenie „wyczuł” Kos.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 30 lipca o godzinie 18:00. Na wyjeździe spotka się z legnicką Miedzią. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

23.07.2011, g.17:00, Częstochowa

RKS Raków Częstochowa S.A. – MKS Drutex-Bytovia Bytów 2:0, (1:0).