Siatkarze wracają do treningów

Już w najbliższy poniedziałek zawodnicy częstochowskiego AZS-u pod okiem trenera Marka Kardosa rozpoczną przygotowania do sezonu. Szkoleniowiec biało-zielonych do dyspozycji będzie miał prawie wszystkich graczy.


Drużyna cały cykl treningowy spędzi na miejscu w Częstochowie, gdzie będzie miała dostęp do wielu obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli hali sportowej, siłowni, basenu i stadionu lekkoatletycznego. Przez pierwsze dwa tygodnie główny nacisk będzie położony na przygotowanie kondycyjne oraz ogólnorozwojowe. Dopiero po tym czasie zawodnicy zajmą się treningiem stricte siatkarskim. Pierwsze sparingi zaplanowane są już na połowę sierpnia z drużynami pierwszej ligi.

Częstochowianie wezmą również udział w wielu turniejach oraz memoriałach. Na początku września udadzą się do austriackiego Grazu, w połowie tego samego miesiąca do Milicza, a na tydzień przed startem ligi zagrają w Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. W ramach popularyzowania siatkówki, drużyna zagra również jak co roku w takich miejscowościach jak Kluczbork, Rudniki Wieluńskie, czy Kępno.

źródło: azsczestochowa.pl oraz cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *