Skra czeka na PZPN

PZPN zajmie się sprawą obsady rozgrywek III ligi. Po wycofaniu się MKS-u Myszków jest kilku chętnych na zajęcie wolnego miejsca.

Niewykluczone, że PZPN podejmie decyzję o dopuszczeniu do rozgrywek nieparzystej liczby drużyn. Oznaczać to będzie, ze w miejsce Myszkowa pojawi się w terminarzu wolny termin, a co kolejkę pauzować będzie jedna drużyna.

Inną możliwością jest zorganizowanie turnieju barażowego, w którym zagrać mogłyby Skra Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała i Polonia Głubczyce. Te drużyny są zainteresowane i teoretycznie mogą ubiegać się o miejsce zwolnione przez MKS Myszków.

Teoretycznie o pozostanie w III lidze może ubiegać się Victoria Chrościce, ale to mało prawdopodobne. Katowicki „Sport” sugeruje, że od decyzji PZPN-u, który dziś zadecyduje o sprawie, uzależnione są dalsze działania częstochowskiej Skry. Jeśli klub z Loretańskiej nie otrzyma szansy od piłkarskiej centrali, to wtedy może negocjować odkupienie licencji od Orła Babienica-Psary lub zdecydować się wywalczyć awans na boisku w nadchodzącym sezonie.

Więcej o sprawie na łamach katowickiego Sportu lub w serwisie Sports.pl – LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *