W niedzielę kolejny mecz drużyny Saints

W najbliższą niedzielę, 10 lipca o godzinie 14:30, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego 58/64 w Częstochowie w ramach piątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II miejscowi Saints podejmą Kraków Knights.

Krakowianie w II lidze zadebiutowali w 2008 roku kiedy to dotarli, aż do półfinału tych rozgrywek. Rok i dwa lata później by grać w playoffach ”Rycerzom” zabrakło po jednym zwycięstwie w meczach grupowych.

W pierwszej kolejce tegorocznej PLFA II zespół z Krakowa niespodziewanie uległ bardzo wyraźnie Lwom z Gliwic, by w dwóch kolejnych meczach odnieść pewne zwycięstwa z Radom Rocks i Tychy Falcons. By móc myśleć o awansie do dalszej fazy gier, Knights w Częstochowie muszą wygrać za wszelką cenę i to wysoko. W osiągnięciu tego celu pomóc im mają sprowadzeni do drużyny doświadczeni zawodnicy z Hiszpanii w tym nowy rozgrywający.
Częstochowianie po trzech kolejnych porażkach wciąż czekają na zwycięstwo. Ten mecz będzie ich ostatnim domowym występem i ostatnią szansą na odniesienie triumfu przed własną publicznością. Choć wszystkie atuty zdają się być po stronie Krakowa to emocji na boisku z pewnością nie zabraknie. ”Święci” na ten mecz całkowicie przebudowali formację obrony, dużo rotacji będzie też w ataku. Do dyspozycji będziemy mieli prawie wszystkich graczy, chcemy wypróbować nowe zagrywki i kilku graczy na nowych pozycjach. Liczymy, że uda nam się zaskoczyć rywala i powalczyć o dwa punkty.

Zapraszamy na ostatni w tym roku mecz Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego w Częstochowie. W niedzielne popołudnie zobaczyć będzie można po raz pierwszy na naszym boisku graczy zza granicy, jak zwykle nie zabraknie także profesjonalnego komentarza i stanowisk cateringowych, oraz efektownych pokazów grup tanecznych. Bądźcie z Nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *