JDB Skra Częstochowa – Szczakowianka Jaworzno

W niedzielne popołudnie (25 marca) na nowo wybudowanym stadionie przy ulicy Loretańskiej 20, nastąpi długo wyczekiwana inauguracja wiosennego sezonu ligowego w III-lidze. Na jej inaugurację zespół miejscowej JDB Skry podejmie kandydata do awansu zespół Szczakowianki Jaworzno.

Podczas ceremonii otwarcia obiektu na Loretańskiej, który spełnia wszystkie światowe aspekty FIFA mają być obecni przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej m.in. wiceprezes PZPN – Rudolf Bugdoł oraz sam prezes Grzegorz Lato. Inauguracji otwarcia boiska przy ul. Loretańskiej ma towarzyszyć również wręczenie odznaczeń zasłużonym dla polskiej piłki nożnej. Otrzymać je ma kilku byłych piłkarzy Skry z lat 50. ubiegłego wieku, a także pośmiertnie Józef Krzysztofik.
Głównym punktem ma być jednak mecz piłkarski, w którym odmłodzony zespół JDB Skry podejmie czwartą drużynę na jesieni – Szczakowiankę Jaworzno.

W zespole Skry zimą doszło do wielu ruchów kadrowych. Z zespołu odeszli m.in A.Kozieł (najlepszy strzelec na jesieni) i A.Bensz (podstawowy bramkarz zespołu na jesieni), których w niedzielę być może ujrzymy w pierwszej jedenastce zespołu z Jaworzna, z kolei na wypożyczenia udali się m.in E. Marozas (Górnik Zabrze), T. Stefański (Victoria Częstochowa) oraz T. Rados (Unia Rędziny).

W ich miejsce do częstochowskiej ekipy dołączyli młodzi, ambitni i perspektywistyczni piłkarze w osobach K. Groborza (Piast Gliwice), K.Tomczyka (Polonia Bytom), oraz młodego ukraińca M. Pokotyliuka (Polonia Bytom). Na powrót z wypożyczenia zdecydowali się też: P. Woldan i K. Sobala.

Z kolei w ekipie naszego rywala który po pamiętnych aferach korupcyjnych i degradacji z Ekstraklasy, teraz stopniowo próbuję powrócić na szczyty piłkarskie oprócz wspomnianych już byłych graczy częstochowskiej Skry, na wiosnę koszulkę z herbem Jaworzna zakładać mają: Daniel Mikołajczyk (Unia Tarnów), Łukasz Przebindowski (Zgoda Byczyna), Wojciech Szkotak (Cracovia Kraków ME), Radosław Kuzia (Zatorzanka Zator), Józef Misztal (Kotwica Kołobrzeg).

Zatem niedzielne spotkanie na Lorecie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy „nowi piłkarze” w obliczu absencji Łukasza Pietrasińskiego i Bartosza Glińskiego, którzy będą pauzowali za kartki będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z Loretańskiej o tym przekonamy się już w niedzielę popołudnie.
Początek meczu o 15:00

Odnotujmy jeszcze że na inaugurację rundy jesiennej Skra Częstochowa pokonała na wyjeździe 2:1 Szczakowiankę Jaworzno (po golach Pietrasińskiego i Kozieła)

Fani popularnych „Skrzaków nie mieliby na pewno nic przeciwko, aby ten wynik powtórzył się także w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *