„Lwy” zaprezentowały się kibicom

Po pięciu latach przerwy w Częstochowie doszło do oficjalnej prezentacji miejscowego Włókniarza. Impreza miała miejsce w piątek w hali Polonia, która była wypełniona po brzegi.

Na początek głos zabrał „świeżo upieczony” prezes „Lwów” – Paweł Mizgalski. Nowy sternik Włókniarza przyznał, że sporą siłą tego klubu są kibice, którzy z klubem są na dobre i na złe. Następnie wypowiedział się prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Ponadto na scenie zaprezentował się częstochowski raper EMSI, który wykonał klubową piosenkę pt. „Urodzony, aby kochać”.

Po pierwszej części prezentacji, miał miejsce pokaz laserowy, po czym zgromadzonym kibicom pokazali się zawodnicy sekcji quad speedway Włókniarz z Łukaszem i Romanem Eliaszami na czele. Chwilę później zaprezentowali się mini żużlowcy UŚKS Speedway Częstochowa: Krystian Dyjan, Michał Gruchalski, Kacper Kupczak i Paweł Portas.

W końcu fani doczekali się swoich ulubieńców. Najpierw na scenie pojawili się czołowi działacze „biało-zielonych”: Paweł Mizgalski, Ireneusz Winiarski oraz Artur Sukiennik. Zaraz po nich weszli młodzieżowcy Włókniarza: Hubert Łęgowik, Marcin Bubel, Rafał Malczewski, a także Artur Czaja. Potem przyszedł czas na: Mirosława Jabłońskiego, Grzegorza Zengotę, Rafała Szombierskiego, Daniela Nermarka i Grigorija Łagutę. Zabrakło Chrisa Harrisa, który w tym samym czasie przebywał w Anglii. Zgodnie z zapowiedziami zaprezentowany został również sztab szkoleniowy w składzie: Jarosław Dymek, Sławomir Drabik oraz Janusz Stachyra. Obecny był także Kamil Cieślar.

Następnie nagrody za lokalne plebiscyty otrzymali Grigorij Łaguta (kategoria zawodnik roku 2011) i Artur Czaja (kategoria objawienie roku 2011). Nie obyło się również bez nagrodzenia częstochowskich kibiców. Członek Rady Nadzorczej CKM Włókniarz SA – Ireneusz Winiarski – przekazał przedstawicielowi Stowarzyszenia Kibiców Włókniarza Częstochowa statuekę dla Kibiców Roku 2011. Wyróżnienie to zostało przyznane fanom CKM-u przez Kapitułę Sportu Żużlowego podczas Gali Sportu Żużlowego w Warszawie w lutym br.

Na prezentacji obecni byli także piłkarze i działacze Skry Częstochowa. W tym miejscu warto nadmienić, że od roku 2012 Włókniarz współpracuje z tym klubem. Imprezę zakończył tort okolicznościowy, a także ponowny pokaz laserów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *