Mecz o sześć punktów na Ludowym

W sobotę o godzinie 18.00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu Zagłębie zmierzy się z Rakowem Częstochowa. W naszej drużynie zabraknie Piotra Mastalerza pauzującego za kartki, Adriana Pluty który boryka się z problemami z kręgosłupem oraz prawdopodobnie Macieja Gajosa, który zmaga się z kontuzją pachwiny. Drużyna naszego rywala w ostatnich dniach odbywa treningi przy sztucznym oświetleniu w godzinach meczu.

Miejmy nadzieje, że to jedyne ubytki w drużynie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, bo jak podaje oficjalna strona klubu z ulicy Limanowskiego problemów kadrowych nie brakuje. Zagrożony jest występ Bartosza Soczyńskiego, który opuścił plac gry w meczu z Chojniczanką z kontuzją, Pawła Kowalczyka oraz przeziębionego Łukasza Kowalczyka. Miejmy nadzieje, ze te kilkadziesiąt godzin jakie zostały do spotkania pozwolą zawodnikom wrócić do zdrowia i będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego czerwono-niebieskich. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Raków wygrał z Zagłębiem 1:0 po bramce Rafała Czerwińskiego, a mecz odbył się bez kibiców gości którzy protestowali przeciwko polityce działaczy klubu znad Brynicy.

W kolejce inaugurującej piłkarską wiosnę nasza drużyna wygrała mecz z Chojniczanką Chojnice 1:0 po bramce strzelonej przez Macieja Gajosa, rywale wywalczyli cenny punkt w spotkaniu wyjazdowym w Głogowie z tamtejszym Chrobrym.

Miejmy nadzieję że piłkarze Rakowa podtrzymają dobrą passę, do tej pory nasza drużyna nie przegrała meczu na Stadionie Ludowym.Na pewno dodatkowym atutem będzie doping kibiców z Częstochowy, którzy w sobotę wybierają się tłumnie specjalnie wynajętym pociągiem.

Ostatni rozegrany mecz na Ludowym zakończył się remisem 1:1. Raków prowadził od 2. minuty, a sosnowiczanie wyrównali dopiero w 90. minucie za sprawą bramki Pawła Posmyka. Z perspektywy sektora VIP zmaganiom na boisku przyglądał się kapitan reprezentacji Polski i świeżo upieczony mistrz Bundesligi Jakub Błaszczykowski, który pełni funkcję ambasadora Rakowa Częstochowa.

Zapraszamy na relację live którą na łamach naszego portalu zaczniemy kwadrans przed pierwszym gwizdkiem.

Ceny biletów na sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa:

– trybuna kryta (normalny 10 zł, ulgowy 5 zł – dla kobiet, emerytów i rencistów oraz dzieci do lat 12.),
– trybuna otwarta – 5 zł.

Historia spotkań Rakowa Częstochowa z Zagłębiem Sosnowiec:

1992/93 Raków Częstochowa- Zagłębie Sosnowiec 5:0
1992/93 Zagłębie Sosnowiec- Raków Częstochowa 1:1
2008/09 Raków Częstochowa- Zagłębie Sosnowiec 0:2
2008/09 Zagłębie Sosnowiec- Raków Częstochowa 0:1
2009/10 Raków Częstochowa- Zagłębie Sosnowiec 0:2
2009/10 Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:0
2010/11 Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:2
2010/11 Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 1:1
2011/12 Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *