Piłkarska lekcja dla Skry

Jak było do przewidzenia, wysokim zwycięstwem ekstaklasowego klubu z Łodzi nad zespołem III- ligowej częstochowskiej Skry zakończył się wtorkowy (13 marca) mecz sparingowy który został rozegrany na boisku w Łodzi.

Łodzianie podeszli do tego meczu bardzo poważnie i nie mieli większych problemów z pokonaniem trzecioligowców z Częstochowy. Właściwie mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie kiedy cztery nokautujące ciosy (miedzy 14 a 29 minutą) zadali podopieczni Piotra Świerczewskiego. Skra próbowała się odgryźć kilkoma akcjami po tym nokaucie czego efektem było oddanie kilku strzałów z dystansu na bramkę Bogusława Wyparły, a także dobra okazja niewykorzystana przez Maksyma Pokotyluka (Jest to już kolejny nowy zawodnik testowany w Skrze, który jest obecnie graczem Polonii Bytom).

Na drugą cześć gry oba zespoły desygnowały zupełnie nowe jedenastki.
W niej zespół częstochowski zagrał o wiele lepiej i dążył do zdobycia honorowej bramki Niestety nie udało się, gdyż najpierw w 60 minucie po dobrej akcji Bartosza Glińskiego i jego podaniu w polu karnym do Kamila Sobali piłkę w ostatniej chwili wybił obrońca miejscowych, a 7 minut później uderzenie z ostrego kąta w wykonaniu Wojciecha Marczyka minimalnie minęło światło bramki.

Co nie wykorzystali Skrzacy skrzętnie wykorzystał ŁKS strzelając w końcówce piątego gola.
Podsumowując: sparing ten był raczej pożytecznym sprawdzianem i wręcz piłkarską lekcją dla zespołu Skry, która powinna zaprocentować w zbliżającej się wielkimi krokami rundzie wiosennej.

ŁKS Łódź – Skra Częstochowa 5:0 (4:0)

1:0 Mięciel 13′,
2:0 Mięciel 18′
3:0 Battipiedi 21′