Porażka czerwono-niebieskich

W rozegranym w sobotę meczu kontrolnym podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali z pierwszoligowym Ruchem Radzionków 1:2. Sztab szkoleniowy Rakowa nie mógł skorzystać z Adriana Pluty, Mateusza Góreckiego, Adriana Świerka, Pawła Kowalczyka, Arkadiusza Hyry, Macieja Gajosa, Radosława Wernera, Łukasza Kmiecia oraz Miłosza Kulawiaka, których z gry wyłączyło leczenie urazów i problemów zdrowotnych.

Spotkanie kontrolne rozpoczęło się od uczczenia przez obie drużyny minutą ciszy ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami oraz zmarłych w ostatnich tygodniach i dniach tak znanych piłkarzy jak Henryka Bałuszyńskiego oraz Włodzimierza Smolarka. Jeśli do tego dodamy także odejście od nas człowieka związanego Rakowem Józefa Stanickiego, to mamy obraz bardzo tragicznego miesiąca.

Mecz kontrolny zaczął się od straty dwóch bramek, które w przeciągu kilkudziesięciu sekund strzelił nowy nabytek Ruchu Radzionków, czarnoskóry Idrissa Cissé. W 16 minucie sparingu po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Pawła Nocunia piłkę do bramki rywala skierował Łukasz Kowalczyk.

10.03.2012, godzina 12.10 (sztuczne boisko MOSIR ul.Limanowskiego)

Raków Częstochowa – Ruch Radzionków 1:2 (1:2)

0:1 Idrissa Cissé 6`
0:2 Idrissa Cissé 7`
1:2 Łukasz Kowalczyk 16`

Raków Częstochowa: Mateusz Kos (46` Mariusz Stępień), Piotr Mastalerz, Paweł Walasek, Bartosz Soczyński, Adam Łysek (86` Michał Łyko), Sławomir Ogłaza (85` Maciej Wiktorek), Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Napora (60` Marcin Czerwiński), Kamil Witczyk (46` Łukasz Buczkowski), Paweł Nocuń (60` Artur Pląskowski), Jacek Rokosa (46` Rafał Czerwiński).

Trener: Jerzy Brzęczek

Ruch Radzionków: Seweryn Kiełpin (46` Krzysztof Baran) – Marcin Trzcionka (46` Wojciech Mróz, 48 Marcin Trzcionka), Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Marcin Kowalski (89 Piotr Łopuch) – Sebastian Radzio (80 Mateusz Wrzesień), Marcin Dziewulski, Adam Giesa (70 Mateusz Lebek), Krzysztof Danielewicz, Piotr Rocki – Idrissa Cissé (46 Łukasz Tumicz).

Rezerwowi: Marcin Biernat, Rafał Otwinowski