Powtórka z piątku

Siatkarze Asseco Resovia Rzeszów po raz drugi okazali się za mocni dla Tytana AZS Częstochowa. Częstochowianie podobnie jak wczoraj ulegli trzeciej drużynie PlusLigi po sezonie zasadniczym 1:3 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają już 0:2. Teraz rywalizacja przeniesie się do Hali Polonia.

Drugi mecz w Rzeszowie ponownie dobrze rozpoczęli Akademicy od prowadzenie 2:0. Potem do głosu doszli miejscowi i na pierwszą przerwę schodzili prowadząc. W środku pierwszego seta Asseco Resovia wysunęła się na minimalne prowadzenie jednak dzięki błędom gospodarzy i ambitnej pogoni, nasz zespół po dobrej zagrywce Łukasza Wiśniewskiego zniwelował straty do punktu (22:21). Jednak końcówka należała do podopiecznych trenera Kowala, którzy zwyciężyli do 22.

Partię numer dwa do stanu 12:7 należała do Resovii. Po czasie jaki wziął trener Kardos w Akademików jak by „wstąpił nowy duch”, Tytan odrobił starty a po drugiej przerwie wyszedł na prowadzenie którego nie oddał do końca. W końcówce tego seta naszym wychodziło wszystko. Set zakończył precyzyjnym plasem za blok Miłosz Hebda i Tytan wygrał tę odsłonę 25:19.

Widać że ta przegrana w drugim secie bardzo mocno podziałała na gospodarzy którzy w trzeciej odsłonie cały czas prowadzili i mimo że Akademikom udało się zbliżyć na punkt (23:22) to jednak próbę nerwów znów lepiej znieśli Rzeszowianie wygrywając do 23.
Z „wysokiego C” gospodarze zaczęli czwartego seta, w którym szybko objęli prowadzenie 4:0. Mimo roszad trenera Kardosa (wymienił niemal całą drużynę).

Akademicy nie byli w stanie nic zmienić w tej partii i ostatecznie ta partia zakończyła się pogromem zespołu częstochowskiego, co w efekcie dało drugą wygraną Resovii przed własną publicznościom.
Ostatecznym katem sobotniego meczu dla naszego zespołu został dobrze znany pod Jasną Górą – Piotr Nowakowski wybrany MVP spotkania.

Asseco Resovia Rzeszów – Tytan AZS Częstochowa 3:1
(25:22, 19:25, 25:23, 25:12)

Resovia: Tichacek, Grozer, Achrem, Nowakowski, Kosok, Lotman, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Bojić, Dobrowolski, Mika.

Tytan AZS: Drzyzga, Gierczyński, Murek, Sobala, Wiśniewski, Kamiński, Stańczak (libero) oraz Oczko, Hebda, Kaczyński, Hunek, Lewiński.

MVP meczu: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)