Tomasz Góra najlepszy w PP

W dniach 3-4 marca w Pruszczu Gdańskim odbył się Puchar Polski. W rywalizacji uczestniczyło 130 seniorów i 80 juniorów z 30 klubów z całej Polski. Częstochowską Akademię Taekwon-do AJD reprezentowało 3 zawodników: Aleksandra Nowak, Tomasz Góra i junior Mateusz Głuszek.

Najlepiej spisał się Tomasz Góra. Tomek zwyciężył najliczniej obsadzoną konkurencję układów formalnych. Po czterech pojedynkach nie był żadnych wątpliwości, że jest on liderem. W walkach do 54 kg w walce eliminacyjnej wyraźnie pokonał zawodnika z Lublina. W finale spotkał się z aktualnym reprezentantem kraju Piotrem Łuszczem. Zaprezentował się bardzo dobrze. W opinii wielu obserwatorów wynik walki powinien być korzystny dla naszego zawodnika, chociaż sędziowie wskazali inaczej. Ostatecznie Tomasz Góra został najlepszym zawodnikiem turnieju z 1 złotym i 1 srebrnym medalem. Trenerzy kadry Narodowej byli pod wrażeniem jego występu i zaprosili do udziału w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Viking Cup, który odbędzie się 29.03-1.04.2012 w Skovde (Szwecja).

Kontuzja nie pozwoliła Oli Nowak na walkę w finale (ból kręgosłupa). Po jednym zwycięskim pojedynku wycofała się z turnieju.

Mateusz Głuszek niestety przegrał walkę o brązowy medal.