Victoria Częstochowa – LZS Leśnica

W sobotę meczem z LZS Leśnica piłkarze III-ligowej Victorii Częstochowa zainaugurują rundę wiosenną sezonu 2011/2012. Dla młodego zespołu z ulicy Krakowskiej, który po rundzie jesiennej znajduję się tuż nad strefą spadkową, spotkanie z ósmym zespołem w tabeli będzie niezwykle trudne. W zespole „biało-zielonych” doszło do wielu ruchów transferowych.

Na wiosnę w barwach Victorii nie ujrzymy już Miłosza Bieleckiego, Łukasza Kotasa (strzelił jedyną bramkę w Leśnicy), Feavora Garigae, Dominika Samborskiego, Arkadiusza Zgrzebnego oraz Tomasza Nowaka. Za to do zespołu ze Skry Częstochowa powrócił Tomasz Stefański, który ma pomóc w uratowaniu III-ligowego bytu. Poza popularnym „Stefkiem” w zespole postawiono na młodość (Michał Mizgała, Rafał Widziewicz, Łukasz Śliwakowski, Łukasz Ciecierski – wszyscy z drużyny juniorów Victorii).

Z kolei sobotni rywal częstochowian utrzymał szkielet zespołu, w okienku transferowym otrzymując posiłki z Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza (Gieracz, Pawlik) oraz Grunwaldu Ruda Śląska (Porwik i Petrus). Z Leśnicy odeszli z kolei: Krzysztoporski (Ruch Zdzieszowice) oraz Banach, Gad, Gwiaździński,Wnuk (wszyscy poszukują klubów).

Czy zatem młodość wystarczy by pierwsze ligowe punkty pozostały w Częstochowie? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie o godzinie 15:00.

Wyniki meczy kontrolnych:

Victoria Częstochowa – KS Panki 1:2
Victoria Częstochowa – KS Górnik Zabrze (ME) 1:1
Victoria Częstochowa – KS Górnik Wesoła 2:5
Energetyk ROW Rybnik – Victoria Częstochowa 5:0
Victoria Częstochowa – LKS Kamienica Polska 1:2
Raków Częstochowa – Victoria Częstochowa 7:1
Victoria Częstochowa – BKS Sarmacja Będzin 1:1
AKS Wyzwolenie Chorzów – Victoria Częstochowa 2:0
Rozwój Katowice – Victoria Częstochowa 2:0
Victoria Częstochowa – Hetman Włoszczowa 2:0
Pilica Koniecpol – Victoria Częstochowa 3:2
Victoria Częstochowa – Zieloni Żarki 4:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *