Warsztaty dla nauczycieli i… liga „paryżanki” dla szkół!

24 marca odbędą się drugie już warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z częstochowskich szkół. Zajęcia, które poprowadzi oficer rozwoju PZR Tomasz Kapustka, mają na celu prezentację metodyki nauczania podstawowych elementów gry.

Organizatorem warsztatów jest Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, mieszczący się przy ul. Ireny Kosmowskiej 5. Udział w zajęciach jest tym razem zupełnie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest zapisanie się na listę uczestników. Zapisy prowadzi SOD, a swój akces zgłosić można kontaktując się z tą placówką pod numerem telefonu 34 362 51 05. Koordynatorem warsztatów ze strony SOD jest Maciej Hupa.

Najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniej edycji warsztatów to możliwości jakie dają one nauczycielom W-F w szerszej perspektywie. – Wiedzę zdobytą na warsztatach będzie można wykorzystać już kilka tygodni później w rozgrywkach Szkolnej Ligi Paryżanki, której organizatorem będzie nasz klub – wyjaśnia prezes Mateusz Nowak. Rozgrywki, prowadzone w formie turniejowej, będą polem rywalizacji szkół, których nauczyciele wezmą udział w szkoleniu, a następnie w swojej placówce sformują drużynę, która rywalizować będzie w bezkontaktowej odmianie rugby, tzw. „paryżance”. – Chcemy aby Szkolna Liga Paryżanki stała się cyklicznym turniejem, dzięki któremu szeroka rzesza młodzieży pozna rugby, będzie miała okazję nauczyć się podstaw gry i dostanie w ten sposób szansę by z rugby związać się na dłużej. Jednocześnie rozgrywki będą tak skonstruowane, aby również nauczyciele czuli się zmotywowani do przekazywania rugbowej wiedzy – mówi prezes Mateusz Nowak.

W razie zainteresowania szkoleniem prosimy o kontakt z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia. Natomiast w przypadku pytań dotyczących formuły Szkolnej Ligi Paryżanki zachęcamy do kontaktu z naszym klubem, pod adresem mailowym – klub@rcc.czest.pl lub telefonicznie: 510 – 120 – 388. Zainteresowani otrzymają szczegółowy konspekt przeznaczony dla nauczycieli.

Warsztaty odbędę się 24.03.2012 na obiektach Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Starzyńskiego. Początek zajęć planowany jest na godzinę 9:30.

Przypominamy, że ilość miejsc na warsztatach, które otwierają możliwość udziału w rozgrywkach SzLP jest ograniczona.

Strona internetowa Samorządowego Ośrodka Doskonalenia – sod.ids.czest.pl/news.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *