Yang Xin z mistrzostw wraca z niczym

W Wieliczce odbyły się 80. Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. W zawodach tych startowała reprezentantka AZS AJD Częstochowa – Yang Xin. Chinka z polskim paszportem niestety nie odniosła na tych mistrzostwach żadnego sukcesu.

W singlu nasza reprezentantka w pierwszej rundzie pokonała 4:1 gdańszczankę Joannę Kiedrowską. W drugim przegrała z późniejszą srebrną medalistkę mistrzostw Monikę Pietkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) -4:3.

Tenisistka z Lidzbarku Warmińskiemu uległa w finale obrończyni tytułu Li Qian (Zamek Tarnobrzeg) – 4:1

W deblu Yang Xin w parze z Mileną Feliks-Regulską (Victoria Chróścice) przegrały już w pierwsze rundzie 0:3 z deblem Katarzyna Ślifirczyk (KTS Tarnobrzeg) – Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński).

Z kolei w mikście wraz Alanem Wosiem (UKS Lublin) nasza częstochowianka również zakończyła swój udział na pierwszej rundzie przegrywając 0:3 z duetem Daria Łuczakowską (AZS Wrocław) – Jakub Kosowski.