Zwycięstwo z Delectą w cieniu dramatu

Dzięki środowemu zwycięstwu z Delectą Bydgoszcz 3:1 siatkarze Tytana AZS-u Częstochowa rundę zasadniczą PlusLigi zakończyli na szóstym miejscu. Oznacza to, że w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Przed spotkaniem mało kto spodziewał się, że „Akademicy” wygrają tę potyczkę, a tym bardziej za trzy punkty. Jednak zadanie gospodarzom ułatwił fakt, że bydgoszczanie wyszli na parkiet w rezerwowym składzie bez Stephana Antigi, Marcina Wiki czy Anttiego Sitali. Tym samym miejscowi nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala. Nasi siatkarze dominowali w ataku oraz bloku. Podopiecznym Marka Kardosa wychodziła również zagrywka. W tym elemencie gry kilka cennych punktów zdobyli Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Bartosz Janeczek.

Bydgoszczanie tylko w drugiej partii okazali się górą. Set ten rozpoczął się również od ich prowadzenia (3:0). Jednak po skutecznym ataku Janeczka częstochowianie szybko wzięli się za nadrabianie strat. Byli nawet bliscy ogrania przyjezdnych, prowadząc 23:21. Niestety chwilę później, przy stanie 23:22, zdarzyło się nieszczęście w częstochowskim zespole. Kontuzji skręcenia kostki (przynajmniej na to wskazują pierwsze diagnozy) doznał Bartosz Janeczek. Mogło być to przyczyną porażki „biało-zielonych” w drugiej części gry. Ostatecznie gracze pod wodzą Piotra Makowskiego zwyciężyli 28:26.

Mimo urazu podstawowego atakującego, miejscowym nie było trudno wygrać pojedynek. Udanie zastąpił go bowiem Michał Kamiński, który zdobył sporo punktów. Dla młodego siatkarza może być to dobry prognostyk przed play-offami. Tym bardziej, że Janeczek nie będzie zdolny do gry w najbliższych spotkaniach w Rzeszowie.

MVP meczu wybrano Krzysztofa Gierczyńskiego. Śmiało można przynać, że był to trafny wybór, bowiem częstochowski przyjmujący prowadził całą grę w ataku.

Tytan AZS Częstochowa – Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:18)

Tytan AZS Częstochowa: Gierczyński, Murek, Drzyzga, Janeczek, Hunek, Sobala, Stańczak (libero) oraz Hebda, Kamiński i Oczko

Delecta Bydgoszcz: Lipiński, Waliński, Cerven, Obermeler, Gradowski, Owczarz, Dębiec (libero) oraz Sieńko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *