Dwa dni, jeden medal – brąz Złotnickiego

Niezwykle ważny i emocjonujący weekend speedrowerowy za nami. Przez sobotę i niedzielę poznaliśmy pierwsze najważniejsze rozstrzygnięcia – Indywidualnego Mistrza Polski juniorów oraz seniorów. Pierwsze medale rozdano w Częstochowie, kolejne w Toruniu. Emocji nie brakowało, a wygrał… najlepszy. 


Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów (27.09; Częstochowa):
Sobotni finał IMPJ na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a miał swoich trzech faworytów – Dawida Basa, Michała Sasska oraz aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata i Europy Juniorów – Bartosza Grabowskiego. Od początku to oni nadawali ton rywalizacji, a blisko trzymał się Mateusz Złotnicki. Kluczowym wyścigiem był bieg czternasty, kiedy to Bas, Sassek i Grabowski ustawili się pod taśmą startową. Niestety, nerwowo nie wytrzymał „Grabo”, poruszył się na starcie i sędzia wykluczył go z powtórki, przekreślając praktycznie szanse na jakikolwiek medal. Skorzystać na tym mógł „Złoty”, któremu w osiemnastym wyścigu wystarczyło przywieźć trzy „oczka” za Sasskiem. Tak też się stało i częstochowianin stanął na najniższym stopniu podium. Triumfował reprezentant MKS-u Śląsk Świętochłowice – Dawid Bas, a tytuł wicemistrza pojechał do Leszna wraz z Michałem Sasskiem. Pozostali dwaj nasi reprezentanci spisali się przeciętnie – Damian Natoński z jedenastoma punktami sklasyfikowany został na ósmej pozycji, natomiast Nikodem Mlek na trzynastej z dziewięcioma „oczkami”.Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (28.09; Toruń):

Rywalizacja w Grodzie Kopernika rozpoczęła się od dwóch półfinałów. Problemów z awansem do finału nie mieli nasi seniorzy – Daniel Ordon, Dominik Rycharski, Marcin Szymański i Tomasz Włodarczyk, a także znany z ligowych występów w barwach Lwów Unimot – Robert Bandosz, który w IMP reprezentuje barwy ZKS-u Zielona Góra. Odpadł natomiast brązowy medalista IMPJ – Mateusz Złotnicki, tak samo jak zresztą złoty medalista sobotniego turnieju w Częstochowie – Dawid Bas. W finale w pełni zasłużenie triumfował Bartosz Grabowski, któremu na naszym torze w wywalczeniu złota IMPJ przeszkodziła taśma. Kolejne dwie pozycje dla torunian – Adama Bożejewicza i Pawła Cegielskiego i to oznacza niespodziankę – brak Marcina Szymańskiego na podium! „Martinez” z dorobkiem czternastu punktów sklasyfikowany został na piątej pozycji. Tomasz Włodarczyk zajął dziesiątą lokatę, Daniel Ordon trzynastą, a Dominik Rycharski czternastą. To zdecydowanie nie był dzień podopiecznych Tomasza Pokorskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *