Porażka Rakowa po słabej grze w Mielcu

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w minioną niedzielę spotkanie w Mielcu po bardzo słabej grze. Bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Radulj, który zaskoczył bezradnego Przemysława Wróbla strzałem z 40 metra.

Podopieczni Jerzego Brzęczka po dobrej passie rozegrali słabe spotkanie w Mielcu, co zostało niestety okupione porażką. W pierwszych minutach meczu kontuzji kostki nabawił się filar obrony Adrian Pluta. Miejmy jednak nadzieję, że uraz okaże się niegroźny i już w sobotę zawodnik będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Bardzo duża frekwencja odnotowano na nowoczesnym stadionie w Mielcu – prawie 3 tysiące kibiców żywiołowo zagrzewało do walki gospodarzy.

– Spotkanie było toczone w szybkim tempie, straciliśmy bramkę po pięknym uderzeniu jednego z piłkarzy Stali. Trudno mieć pretensje do bramkarza o stratę bramki. Gratuluję gospodarzom dobrej gry i trzech punktów – mówił trener Rakowa Jerzy Brzęczek.

Mieliśmy szacunek do Rakowa przed spotkaniem, co było widać szczególnie w pierwszych minutach. Z upływem czasu coraz lepsza gra nasza z rozmachem. Cieszy mnie fakt, że stwarzamy coraz więcej sytuacji podbramkowych. Martwi, że nie umiemy takich sytuacji wykorzystać, ale w naszej sytuacji kiedy jesteśmy dopiero na początku drogi, w której pniemy się do tej góry zagraliśmy dobry mecz – powiedział trener gospodarzy Janusz Białek.

Stal Mielec – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 Kamil Radulj 74`

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzów: 3000.

Żółte kartki: Pląskowski, Kmieć, Mońka (Raków)- Załucki, Domański, Głaz, Żubrowski (Stal).

Czerwona kartka: Sebastian Głaz (88` druga żółta kartka) – Stal Mielec

Raków Częstochowa: Przemysław Wróbel – Przemysław Mońka, Daniel Da Silva, Adrian Pluta (14` Łukasz Góra), Mariusz Holik – Wojciech Reiman – Artur Pląskowski, Łukasz Kmieć (59` Łukasz Kowalczyk), Dariusz Pawlusiński (82` Paweł Baraniak) – Robert Brzęczek (82` Patryk Serafin), Joshua Balogun

Stal Mielec: Wojciech Daniel – Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Kamil Kościelny, Krysian Getinger – Maciej Domański (90` Mateusz Podstolak), Sebastian Głaz, Jakub Żubrowski, Mateusz Cholewiak (66` Damian Bożek) – Kamil Radulj, Łukasz Żegleń (80` Rafał Jankowski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *