„Akademicy” postraszyli jastrzębian!

Bardzo blisko zwycięstwa byli w sobotę siatkarze AZS-u Częstochowa. Podopieczni Marka Kardosa dopiero po tie-breaku ulegli, Jastrzębskiemu Węglowi! Częstochowianie zdobyli pierwszy punkt w nowym sezonie PlusLigi.

Przed tym spotkaniem nikt nie stawiał na to, że drużyna AZS-u Częstochowa postawi się Jastrzębskiemu Węglowi. A jednak częstochowianom bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa.

Pierwszy set był wyrównany ale tylko z początku. Później to podopieczni Marka Kardosa za sprawą przede wszystkim bardzo dobrze grającemu Michałowi Kaczyńskiemu tę partę wygrali do 23.

W drugiej partii podrażnieni gospodarze tym, że przegrywają wzięli się do odrabiania strat. Bardzo skuteczny w tym fragmencie meczu był Zbigniew Bartman, który dał zwycięstwo jastrzębianom.

Trzeci set był bez historii. Drużyna pod wodzą Roberto Piazzy bardzo szybko wyszła na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca i wygrali go aż do 11!

Częstochowianie bardzo dobrze zagrali w czwartej partii. Aktywny był znów Michał Kaczyński. „Akademicy” tego seta zwyciężyli na przewagi do 26.

Ostatni set to już walka na przewagi. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną a to na drugą stronę. Lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy całe spotkanie wygrali 3:2.

Kolejne spotkanie w PlusLidze drużyna AZS-u Częstochowa znów rozegra na wyjeździe. Tym razem w najbliższą środę, 15 października< /b> w Arenie Ursynów zmierzy się z AZS Politechniką Warszawa. Początek meczu o godzinie 20:30. „Akademickie derby pokażą „na żywo” aż trzy stacje: Polsat Sport, Polsat Sport HD oraz Polsat Sport News.

11.10.2014, g.17:00- Jastrzębie- Hala Sportowa przy ulicy Jana Pawła II 6 :