Czy w naszym mieście odbędzie się Tour de Pologne 2015?

Są spore szanse, że jeden z przyszłorocznych etapów wyścigu Tour de Pologne odbędzie się w Częstochowie!


W czwartek 16 października w Urzędzie Miasta gościł główny organizator imprezy, dyrektor spółki Lang Team Czesław Lang. Podczas spotkania z zastępcą prezydenta Jarosławem Marszałkiem rozmawiał o możliwościach zorganizowania jednego z odcinków wyścigu na ulicach Częstochowy.

Ponieważ zarówno miasto, jak i Lang Team wyraziły zainteresowanie pomysłem, spółka dokona analizy i oceni szanse jego realizacji.

Częstochowa pojawiała się już na trasie najsłynniejszego polskiego wyścigu kolarskiego. W 2011 roku 2 etap imprezy wystartował z częstochowskiej Alei Najświętszej Maryi Panny. Trasa wiodła przez Zawiercie do Dąbrowy Górniczej. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Tour de Pologne to nie tylko największa impreza kolarska ale również największe coroczne wydarzenie sportowe, które gości w różnych zakątkach naszej ojczyzny. Przez ponad 20 lat, dzięki zaangażowaniu zespołu Lang Team, Tour de Pologne udało się wprowadzić do grona największych wyścigów na świecie, a marka Tour de Pologne otrzymała specjalne wyróżnienie za promocję walorów naszego kraju na całym globie.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *