Transfer wygrywa w Częstochowie

Rozgrywki PlusLigi nie zwalniają tempa. W szóstej kolejce rywalem częstochowskiego AZS-u był zespół Transferu Bydgoszcz. Kibice obecni na tym meczu mieli nadzieję, na przedłużenie zwycięskiej passy przez „Akademików”. Niespodzianki jednak nie było i tym samym siatkarze znad Brdy zwyciężyli pod Jasną Górą 3:1.

Bardzo dobrze gospodarze zagrali tylko w premierowej partii, którą od początku do końca kontrolowali, wygrywając wysoko bo do 17. Częstochowianie prezentowali się w tej partii wręcz imponująco. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i będą starali się wygrać kolejnego seta to do głosu doszli przyjezdni.

Drugi set rozpoczął się bardzo źle dla drużyny prowadzonej przez Marka Kardosa. Rywale bardzo szybko wyszli na prowadzenie 8:1. Przebieg wydarzeń na boisku do samego końca kontrolowali goście, którzy tę partię wygrali do 18.

W trzecim secie było podobnie jak w poprzednim i to bydgoszczanie znów nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W drużynie gospodarzy szwankowała zagrywka i nie było komu zakończyć ataków. Ta część zakończyła się zwycięstwem siatkarzy znad Brdy do 16.

W czwartej partii kibice mieli nadzieję, na to że częstochowianie doprowadzą do tie-breaka. Tak to wyglądało aż do stanu 17:17, wtedy też górę wzięło doświadczenie bydgoszczan, którzy zdobyli aż siedem punktów z rzędu! I tym samym drużyna AZS-u Częstochowa nie zdołała już odwrócić losów całego spotkania.

Po tym meczu częstochowianie z dorobkiem siedmiu punktów zajmują w tabeli dziewiąte miejsce. Transfer jest natomiast czwarty mając na swoim koncie 12″oczek”.

Kolejne spotkanie drużyna AZS-u Częstochowa rozegra już w najbliższą środę, 29 października br.. O godzinie 18:30 zmierzy się w Częstochowie z mocnym rywalem- Lotosem Treflem Gdańsk. Drużyna pod wodzą byłego trenera siatkarskiej Reprezentacji Polski- Andrei Anasstasiego plasuje się na trzeciej pozycji, mając aż siedemnaście punktów oraz… ani jednej porażki!

26.10.2014, g.18:00- Hala Sportowa „Częstochowa”:

AZS Częstochowa – BKS Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:17, 18:25, 16:25, 22:25):

AZS Częstochowa: De Amo, Janeczek, Przybyła, Kaczyński, Szymura, Udrys, Stańczak (libero) – Buczek, Napiórkowski, Khilko, Marcyniak.

Trener: Marek Kardos.

BKS Transfer Bydgoszcz: Woicki, Waliński, Duff, Jarosz, Cupković, Jurkiewicz, Nally (libero) – Bonisławski, Wolański, Marshall, Gunia, Stysiał.

Trener: Vital Heynen.

MVP: Dawid Gunia (BKS Transfer Bydgoszcz).