Dobre zakończenie sezonu na Cieszyńskiej Barbórce

Jubileuszowy, 40 Rajd Cieszyńska Barbórka zakończył się dobrym wynikiem dla zespołu LP Rally Team, który debiutował w nowym egzemplarzu Peugeota 208 R2. Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka wywieźli z Cieszyna dobre siódme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz czwarte w klasie szóstej.

Łukasz Pieniążek: Cieszyńska Barbórka słynie z trudnych odcinków specjalnych, na których w tym roku nie brakowało dodatkowej ilości błota. Jazda w takich warunkach nie należy do najprostszych, dlatego tym bardziej cieszy wynik, który udało nam się osiągnąć. To był mój pierwszy raz w tej imprezie, która jest jedną ze starszych w Polsce. Nowy samochód spisał się bezproblemowo. Mam nadzieję, że problemy z silnikiem, które mieliśmy na testach przed zawodami są już przeszłością. Dziękuję wszystkim za doping i wsparcie!

Ryszard Ciupka: Jesteśmy na kolejnej mecie, dla Łukasza to kolejne solidne kilometry nowego doświadczenia na trudnych odcinkach. Pokazał dobre i równe tempo, które pozwoliło walczyć o pozycję w pierwszej dziesiątce Rajdowego Pucharu Polski. Myślę, że siódme miejsce jest dobrym wynikiem, zwłaszcza, że to dopiero nasza druga meta w tej lidze. Teraz skupiamy się już na kolejnym roku i wracamy do przygotowań, które trwają już jakiś czas.

Starty załogi Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka są możliwe dzięki firmom: Bastal, El-Q, Złompol, Storkpharm oraz GB promotion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *