Miłe złego początki

Przepiękny gol strzelony przez Dariusza Pawlusińskiego w 36 minucie dał prowadzenie drużynie Rakowa w spotkaniu z katowickim Rozwojem i nadzieję kibicom na to, że częstochowianie wreszcie odniosą zwycięstwo przed własną publicznością. Tak się jednak nie stało.

Od bardzo groźnej sytuacji rozpoczęli rywale. Już w 10 minucie spotkania „oko w oko” stanęli ze sobą dwaj WróblePrzemysław z Rakowa i Tomasz z Rozwoju. Lepiej w tej sytuacji zachował się bramkarz gospodarzy, który tylko w sobie wiadomy sposób uchronił Raków od straty gola.

W 20 minucie rakowianie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Jednak po strzale Patryka Serafina piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Solińskiego. Co się nie udało teraz, to udało się trochę później.

W 36 minucie przepiękną akcję przeprowadzili gospodarze. Trójkowy atak przeprowadzili wspólnie : Łukasz Góra, Wojciech Reiman i Dariusz Pawlusiński. W polu karnym najlepiej znalazł się ten ostatni i pięknym strzałem pod samą poprzeczkę pokonał bramkarza gości!

Druga odsłona zaczęła się pozytywnie dla Rakowa. Tuż po wznowieniu gry, drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka mogła prowadzić 2:0. Jednak strzał Wojciecha Reimana bardzo dobrze obronił Bartosz Soliński.

W 70 minucie niestety bramkę wyrównującą zdobyli goście. Z dośrodkowania z prawej strony boiska najlepiej skorzystał Sebastian Gielza, który lekkim strzałem pokonał Przemysława Wróbla.

Rakowianie losy meczu mogli odwrócić w 81 minucie spotkania. Piłkę meczową miał Adrian Pluta, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dariusza Pawlusińskiego trafił w środek bramki, gdzie akurat stał bramkarz gości.

Arbiter główny do podstawowego czasu gry doliczył pięć minut. To wystarczyło katowiczanom na to aby z Częstochowy wywieźć komplet punktów, który dał im < b>fotel lidera.

Raków po piętnastu kolejkach drugiej ligi z dorobkiem 21 punktów zajmuje 10.miejsce. Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w niedzielę, 9 listopada br. O godzinie 13:00 na Stadionie im.Józefa Waliczka w Górze zmierzą się z beniaminkiem drugiej ligiLKS Nadwiślanem Góra. Podopieczni Adama Noconia zajmują 11.pozycję w tabeli i mają tyle samo punktów co Raków.

To spotkanie będzie można obejrzeć „na żywo” w telewizji internetowej ŚląskieTV.

2 listopada 2014, 14:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KS Rozwój Katowice 1:2, (1:0):