Ostatnie ligowe spotkanie w tym roku

W sobotę w Stalowej Woli, drużyna częstochowskiego Rakowa o godzinie 13:00 zmierzy się z miejscową Stalą. Dla obu zespołów będzie to ostatni piłkarski ligowy akord 2014 roku. Po tym meczu dowiemy się także na których lokatach „przezimują”- zarówno Stal jak i Raków.


W drużynie gospodarzy nie zabraknie częstochowskich akcentów. Trenerem „Stalówki” jest bowiem Jaromir Wieprzęć, który w sezonach 1996/1997 i 1997/1998 rozegrał w barwach Rakowa- 45 spotkań i zdobył w nich jednego gola. Drugim z zawodników pamiętających występy w klubie z Częstochowy jest obecny gracz Stali Stalowa Wola- Łukasz Sekulski, który w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 rozegrał w Rakowie 13 meczów zdobywając w nich dwie bramki.

Zawodnik ten jest obecnie najlepszym strzelcem drugiej ligi – z 16 trafieniami.

Sobotnie spotkanie będzie szczególne dla kapitana Rakowa – Wojciecha Reimana. Środkowy pomocnik Rakowa spędził ostatnie półtora roku właśnie w Stalowej Woli. Częstochowianie tydzień poprzedzający mecz ze Stalą Stalowa Wola przepracowali bardzo intensywnie. Zajęcia były prowadzone przede wszystkim na głównej płycie stadionu przy Limanowskiego 83.

Drużyna pod wodzą Dawida Jankowskiego na Podkarpacie uda się w najmocniejszym składzie, co może zaowocować korzystnym rezultatem.

W pierwszym pojedynku obydwóch drużyn, które zostało rozegrane w sierpniu w Częstochowie gorą był Raków, który wygrał 2:0. Bramki zdobywali Wojciech Reiman i Artur Pląskowski. W drugoligowej tabeli drużyna Stali Stalowa Wola z dorobkiem 32 punktów zajmuje czwarte miejsce. Raków z „27 oczkami” jest dziewiąty.

Arbitrem głównym jutrzejszego meczu będzie Kornel Paszkiewicz z Kąt Wrocławskich.

Bezpośrednią relację live z tego meczu przeprowadzi oficjalna strona internetowa Rakowa Częstochowa a także Radio Fiat 94,7 Fm. Prawdziwą gratką dla wszystkich tych kibiców, którzy z różnych względów nie będą mogli wybrać się do Stalowej Woli będzie transmisja live video, którą przeprowadzi Telewizja miejska www.stalowka.tv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *